Prawa i obowiązki opiekunki osób starszych

Prawa i obowiązki
opiekunki osób starszych

Odbierz bezpłatny przewodnik!

Jakie prawa ma opiekunka osób starszych w Niemczech?

Praca w opiece domowej w Niemczech to źródło dochodów wielu polskich rodzin. Za naszą zachodnią granicę wyjeżdżają kobiety i mężczyźni, osoby w różnym wieku i z całego kraju. Miejsc pracy nie brakuje. Społeczeństwo niemieckie szybko się starzeje i wciąż poszukuje osób gotowych udzielać wsparcia seniorom. Wraz z tym zapotrzebowaniem pojawiają się kolejne firmy zatrudniające opiekunów osób starszych lub świadczące usługi pośrednictwa pracy. Nie każda taka firma ma jednak wystarczające doświadczenie lub wiedzę, aby związane z pracą opiekuńczą kwestie formalne rozwiązać w sposób nie budzący wątpliwości. Tym bardziej, że mamy do czynienia z nieraz wielotygodniowym pobytem w obcym kraju, co tylko zwiększa konieczność roztropnego doboru pracodawcy czy pośrednika.

Aby ułatwić sobie to zadanie warto wiedzieć, jakie są nasze prawa i do czego zobowiązuje nas prawo. Zdarza się czasem, że wyjeżdżając mamy problem z umową, innych razem ze składkami, w jeszcze innych sytuacjach zakres obowiązków jest większy, niż ten wcześniej ustalony. Jak zapobiec tego typu sytuacjom? Na co zwracać szczególną uwagę, a czego unikać? Jakie są prawa i obowiązki opiekunów seniora w Niemczech? Na te i inne pytania odpowiada nasz przewodnik – kompendium wiedzy związanej z podjęciem pracy w opiece domowej w Niemczech.

Praca jako opiekunka w Niemczech

Pracujesz jako opiekunka w Niemczech? Chcesz podjąć pracę w opiece? Poznaj swoje prawa!

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik i zyskaj:

  • Rzetelne źródło informacji o prawach i obowiązkach osób pracujących w niemieckiej opiece
  • Kompleksowy przewodnik zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i nowicjuszy w tej branży
  • Szereg praktycznych porad i przykładów, które ułatwią Ci poruszanie się w gąszczu przepisów
  • Informacje gdzie szukać sprawdzonych wiadomości

Jakie prawa ma opiekunka seniora w Niemczech?