Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1360 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Pliezhausen
  • Kod pocztowy: 72124
  • Długość zlecenia: 6-8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Naszą podopieczną jest 83-letnia seniorka, która choruje na niewydolność serca i zakrzepicę. W wyniku udaru nastąpił również paraliż lewej strony ciała i afazja (zaburzenie funkcji językowych będące następstwem uszkodzenia mózgu). Komunikacja z podopieczną jest nieco utrudniona i w znacznym stopniu uzależniona od jej samopoczucia w danym dniu. Podopieczna ma problem z otyłością, waży ponad 100kg przy wzroście 164cm. W związku ze schorzeniami jest mocno ograniczona ruchowo. Opiekunka pomaga jej między innymi podczas wykonywania czynności związanych z higieną ciała, ubieraniem, rozbieraniem, poruszaniem się, transferem oraz korzystaniem z toalety. Starsza pani dla pewności nosi pieluszki. Miewa trudności z wypróżnianiem się, dlatego należy zwrócić uwagę na dietę podopiecznej. Warto wykluczyć wszelkie słodkie, wysokokaloryczne produkty, które w znacznym stopniu przyczyniają się do wzrostu wagi podopiecznej.

W domu znajdują się niezbędne sprzęty, które w dużym stopniu ułatwiają pracę na miejscu. Jest łóżko rehabilitacyjne, regulowany fotel, podnośnik do transferu, wózek inwalidzki, krzesełko toaletowe oraz uchwyty i poręcze zamontowane w łazience w celu poprawy bezpieczeństwa. Rozdzielaniem leków oraz zakładaniem pończoch uciskowych zajmują się służby medyczne. Podopieczna zaczyna dzień około godziny 10:00 i zazwyczaj już po 20:00 kładzie się spać. Spokojnie przesypia całą noc. Do jej ulubionych zajęć należy czytanie gazet i książek oraz oglądanie telewizji.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy na zleceniu

Opiekunka mieszka wraz z podopieczną w jej domu jednorodzinnym z małym ogródkiem kwiatowym i trawnikiem. Do swojej dyspozycji ma pokój z dostępem do Internetu. Jest osobna łazienka i toaleta dla opiekunki. Czas wolny bardzo dobrze uregulowany – 2 godzinna przerwa popołudniowa oraz 1x w tygodniu dłuższy czas wolny od 12:00 do 18:00 (podczas nieobecności opiekunki, opiekę nad seniorką przejmuje pani, która zna język polski, dodatkowo raz w tygodniu może przejąć organizację większych zakupów). Na miejscu jest również rower do dyspozycji opiekunki.

Wymagania wobec opiekunki

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Mile widziane zdolności kulinarne.

https://www.carework.pl/aktualnosci/kadry-i-place/premia-swiateczna-w-carework-proste-zasady/

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 65 511 45 50 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3904.

Powrót do ofert pracy