Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Poczdam
  • Kod pocztowy: 14476
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Potrzebny jest zmiennik do opieki nad naszym klientem w Poczdamie. Podopieczny ma niewiele ponad 60 lat i od niedawna cierpi na chorobę Alzheimera. 

Jest osobą samodzielną fizycznie, kontroluje potrzeby fizjologiczne ale zapomina o takich czynnościach jak np. spuszczenie wody w toalecie czy umycie rąk.  Postępy choroby widoczne są głównie w zakresie zapominania słów i wyrażeń (afazja), długim zastanawianiem się nad np. funkcjami pilota od telewizora czy włączeniem programów w Internecie. Zdaje sobie sprawę z choroby, martwi się, czy wszystko jest na czas załatwione, nie pamięta o tym, że np. rachunki za czynsz zostały uregulowane i zamartwia się tym i innymi sprawami. Jest osobą wykształconą, kulturalną, zdaje sobie sprawę z postępującej utraty zdolności poznawczych. Potrafi w ograniczonym zakresie pomagać w planowaniu i przygotowywaniu posiłków ale niezbyt go to interesuje. Posiłki spożywa samodzielnie, ma dietę związaną z nietolerancją laktozy. W domu nie pali się papierosów, nie ma zwierząt domowych. Budzi się w nocy 1-2 razy, chodzi po mieszkaniu, najczęściej sam kładzie się z powrotem do łóżka.

Mieszkanie w niedużym, nowoczesnym bloku, położonym pomiędzy trzema poczdamskimi jeziorami. Do przystanku w kierunku centrum Poczdamu lub Berlina ok. 15 min marszu. Dla osoby, która przyjedzie jako zmiennik do opieki przeznaczony jest dobrze wyposażony pokój ok. 18 m kw, zamykany. Wspólne użytkowanie sanitariatów z podopiecznym. Okolica dobra dla osób, które lubią biegać. Podopieczny w dobrych momentach również chętnie udaje się na jogging, na spacer.

Podopieczny ma tylko rodzeństwo, mieszkają poza najbliższą okolicą ale są łatwo dostępni telefonicznie. Czas wolny dobrze uregulowany, podopieczny może zostawać sam. To nie jest na tyle zaawansowane stadium choroby Alzheimera aby trzeba było ciągle na niego uważać. Według zmiennika do głównych obszarów opieki należy dyskretne wspieranie podopiecznego w obszarze jego niedoborów, bez sprawowania ciągłego nadzoru i kierowania całym jego życiem i postępowaniem.

Wymagamy czynnego prawa jazdy (samochód z automatyczną skrzynią biegów) i bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego. Umiejętność komunikacji zmiennika z osobą cierpiącą na problemy z doborem słów to podstawy warunek do dobrego przebiegu opieki w tym miejscu pracy.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7042.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork