Szczegóły ogłoszenia

  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Rottweil
  • Kod pocztowy: 78628
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Nasz podopieczny to mężczyzna w wieku 86 lat. To były nauczyciel języka niemieckiego i historii. Jest osobą bardzo inteligentną, chętnie rozmawia i dyskutuje. Nie ukrywamy , że mężczyzna na tym zleceniu byłby właściwym rozwiązaniem. Starszy pan jest po wielokrotnym złamaniu obu kości udowych i rehabilitacjach. Boi poruszać się samodzielnie ze względu na ryzyko kolejnego upadku. Najchętniej porusza się z pomocą rolatorka oraz wózka inwalidzkiego. Na własnych nogach jest w stanie pokonać kilka metrów. Pan wymaga pomocy przy wstawaniu z fotela, wózka inwalidzkiego lub w toalecie, z której rzadko sam korzysta. W ciągu dnia profilaktycznie nosi pampersy a w nocy korzysta z tzw. basenu/kaczki. W każdą niedzielę jest kąpiel a na co dzień rutynowe mycie myjką (tzw. Waschlappen). W domu podopiecznego jest wiele udogodnień. Jest winda przyschodowa, łóżko dla chorych, nakładka na toaletę, rolator, wózek inwalidzki oraz krzesło toaletowe. Podopieczny ma początki demencji. Jest jednak dobrze zorientowany, trochę zapomina. Bardzo zależy mu na powrocie do formy fizycznej -walczy ze swymi nieudolnościami. Wwolnym czasie dużo czyta i chodzi do kościoła. To  bardzo sympatyczny i spokojny człowiek.

Warunki bytowe dla opiekuna

Przygotowany został pokój, w którym znajduje się min. szafa, regał, łóżko. Internet  jest bezprzewodowy. Domek położony jest na obrzeżach miasteczka, teren jest pagórkowaty. Na zakupy lub spacer można wybrać się rowerem. Nieopodal domu znajduje się basen. Papierosy można palić na zewnątrz domu.

Miasteczko nosi nazwę Rottweil, słynące z rasy psów rottweiler, która powstała w wyniku skrzyżowania psów przywiezionych przez Rzymian w I wieku n.e. z miejscowymi gatunkami. Niegdyś te krępe i muskularne psy pilnowały bydła stanowiącego zapasy żywieniowe legionów oraz ciągnęły ciężkie zaprzęgi z żywnością i amunicją.
Ponadto w pobliżu Rottweil znajduje się miasteczko Donaueschingen gdzie swoje źródła ma rzeka Dunaj.

Czas wolny codziennie od 12.30 do 14.00 – warto przeznaczyć go na zwiedzanie i poznanie historii najstarszego w regionie miasteczka, którego początki sięgają czasów starożytnych, kiedy to Rzymianie założyli tu jeden ze swoich obozów warownych.

Od opiekuna na tym zleceniu oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego.

 

A poniżej mała zapowiedź na zbliżające się lato 🙂

Zlecenie w miasteczku z ciekawą historią

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6191.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork