Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Rietberg
  • Kod pocztowy: 33397
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Starsza pani jest 92 letnią  matką siedmiorga dzieci. Jeden z synów jest już na emeryturze i zamieszkuje w tym samym gospodarstwie domowym. Jego obecność na co dzień w pewnej mierze ułatwia opiekę nad starszą panią. Syn zajmuje się matką w czasie gdy opiekunka ma wolne lub pomaga w transferze.

Podopieczna jest po wylewie, ma wahające się ciśnienie krwi i niewielkie kłopoty z pamięcią ale zdaniem lekarzy to nie jest demencja. Jest osłabiona a jej mięśnie na tyle są już zwiotczałe, że nie pozwalają jej na samodzielne poruszanie się. Większość czasu spędza na przemian w elektronicznie sterowanym  łóżku lub na elektrycznym wózku inwalidzkim. Ze względu  na jej stan , nad łóżkiem została zamontowana specjalna winda/podnośnik, która ułatwia podnoszenie podopiecznej gdy zachodzi potrzeba np. zmiany pieluszki lub podłożenia basenu.

Służby medyczne przychodzą do pacjentki dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Myją, przebierają oraz przenoszą podopieczną z łóżka na wózek i na odwrót. Zakładają specjalne rajstopy ucikowe ,zmieniają opatrunek antyodleżynowy na pięcie, podają lekarstwa.

Zdarza się ,że podopieczna jest zmieszana,  czasami nieprzyjemna i niezadowolona. Trudno jest jej zaakceptować opiekunkę, być może dlatego , że wolałaby aby to dzieci, które dość często ją odwiedzają przejęły opiekę.

Do niedawna trzeba było wstawać w nocy do starszej pani bo chciało jej się pić, służby medyczne miały rozważyć zastosowanie dodatkowych lekarstw poprawiąjących sen.

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka ma do swojej dyspozycji własny pokój a w zasadzie całe piętro z dostępem do własnej toalety i łazienki. Internet jest bezprzewodowy. Czas wolny dobrze uregulowany. Na zakupy opiekunka jeździ samochodem , na miejscu jest Opel Meriva.  To dom dla osób niepalących papierosy, opiekunka może palić tylko na zewnątrz domu.

Oczekiwania

Od opiekunki osób starszych oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz prawa jazdy. Dla rodziny bardzo istotne jest aby opiekunka poświęcała część czasu na rozmowy ze starszą panią na tematy dnia codziennego.

PREMIA

Dodatkowa premia za Wigilię i 2 dni świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Za każdy z tych dni otrzymasz dodatek świąteczny w wysokości 85 EUR brutto

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5757.

Powrót do ofert pracy