Szczegóły ogłoszenia

  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Nonnweiler-Primstal
  • Kod pocztowy: 66620
  • Długość zlecenia: 8
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Starsza Pani, nad którą sprawujemy opiekę

93-letnia podopieczna choruje na cukrzycę insulinozależną i ma problemy z mobilnością – porusza się za pomocą chodzika. Wymaga drobnego wsparcia przy wstawaniu/siadaniu oraz asekuracji przy chodzeniu po schodach. Jest szczupła – waży około 55kg i ma 165cm wzrostu.

Pani lubi dbać o higienę osobistą. Opiekun pomaga jej podczas porannej i wieczornej toalety, a służby medyczne przejmują cotygodniowy prysznic (lub kąpiel) podopiecznej. Do ich zadań należy również podawanie insuliny, dlatego pojawiają się w domu seniorki trzy razy na dzień.

Podopiecznej należy przypominać o korzystaniu z toalety. Nosi profilaktycznie wkładki lub pieluchomajtki a ostatnio ma założony cewnik. Starsza Pani budzi się 2-3 razy w nocy, korzysta z toalety z pomocą opiekuna, który podaje jej również małą przekąskę lub owoc do zjedzenia (najczęściej jest to banan).

Podopieczna potrafi samodzielnie spożywać posiłki. Przygotowanych dań nie trzeba rozdrabniać ani kroić na małe kawałeczki. Seniorka ma problemy ze wzrokiem, słabo widzi bez okularów, porozumiewa się bez problemów, jednak ze względu na drobne problemy ze słuchem należy zwracać się do niej głośno i wyraźnie.

Starsza Pani jest miłą, łagodną i spokojną osobą. Chętnie ogląda telewizję i prowadzi rozmowy z opiekunem.

Warunki mieszkaniowe na zleceniu oraz organizacja pracy

Opiekun mieszka wraz z podopieczną w domu jednorodzinnym. Ma do swojej dyspozycji pokój z dostępem do Internetu oraz telefon (tanie połączenia do Polski na numery stacjonarne). W domu jest również osobna toaleta do użytku opiekuna. Łazienka (wyposażona w uchwyty, które ułatwiają podtrzymywanie się) jest wspólna. Sklepy są w pobliżu. Na bieżące zakupy można bez problemów wybrać się pieszo. Syn podopiecznej przejmuje większe sprawunki.

Codzienna przerwa popołudniowa trwa od 14:00 do 16:00. Dodatkowo dwa razy w tygodniu dłuższy czas wolny i możliwość regeneracji po pracy nocnej.

Oczekiwania wobec opiekuna

Od opiekuna oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego. Ważnym kryterium są również zdolności kulinarne, gdyż opiekun przygotowuje wszystkie posiłki dla podopiecznej. Poszukujemy opiekuna, który nie pali papierosów.

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3256.

Powrót do ofert pracy