Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Taufkirchen
  • Kod pocztowy: 82024
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: nie
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Informacje o osobie podopiecznej

Opieki w Niemczech wymaga starszy Pan, ma 80 lat, 90 kg i 1,78 cm wzrostu. Jego główną dolegliwością jest alzheimer. To uciążliwa, wymagająca dużej dawki cierpliowści choroba.  Podopieczny nie potrafi zrozumieć i zaakceptować w pełni opiekuna. Sam chce się wszystkim zajmować, robić zakupy, które niestety nie są przemyślane. Robi duże zapasy, nie potrafi ich odpowiednio przechowywać. Jest często sfrustrowany. To nie jego wrodzona cecha charakteru lecz efekt postepującej choroby. Opiekun powinien umiejętnie to rozegrać i dać poczucie starszemu Panu, iż akceptuje i szanuje jego decyzje.

Chętnie się myje , należy przypilnować starszego Pana zarówno w toalecie porannej i wieczornej jak i ubieraniu się. Jest osłabiony i ma niepewny chód. Porusza się jeszcze samodzielnie, nie ma na chwilę obecną , żadnych urządzeń typu balkonik czy  wózek inwalidzki. Profilaktycznie nosi pieluszki. Noce przesypa w całości. Codziennie  rano i wieczorem przychodzi Pflegedienst do zakładania i zdejmowania rajstop uciskowych. Są zakładane ponieważ starszy pan ma problemy z żyłami.

Lubi dobrze zjeść, jest nastawiony na świeże i obfite posiłki. Po zjedzeniu kiszonej kapusty i czosnku cierpi na niestrawność. Posiłki spożywa samodzielnie , należy dopilnować aby nie zapominał o piciu.

Dobrze widzi, słyszy i mówi. Jest osobą wesołą, radosną czasami ma gorszy nastrój. Dużo czyta, słucha muzyki, chętnie chodzi na spacery oraz spotyka się ze znajomymi.

Warunki bytowe opiekuna

Opiekun mieszka wspólnie z podopiecznym i ma do własnej dyspozycji umeblowany pokój niestety bez dostepu do Internetu. Toaleta oraz łazienka są do wspólnego użytku. czas wolny jest dobrze uregulowany, od 13.00 do 15.00 oraz dwa razy po 4 godziny. Papierosy można palić na zewnątrz domu.

Organizacja pracy

Opiekun w głównej mierze zajmuje się prowadzeniem domu oraz gotowaniem posiłków. Warto na zakupy wybrać się z podopiecznym, dopilnować aby zakupy były przemyślane. Sklepy sa niedaleko, można pójść na piechotę.

Oczekiwania

Od opiekuna osób starszych oczekujemy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Mile widziane doświadczenie w opiece nad chorym z alzheimerem lub demencją oraz zdolności kulinarnych.

Na miejsce najlepiej dojechać dużym autokarem np. do Monachium, opiekuna odbierze z dworca córka starszego pana.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5153.

Powrót do ofert pracy