Szczegóły ogłoszenia

 • Wynagrodzenie netto: 1450 EUR netto / miesiąc
 • Termin rozpoczęcia zlecenia:
 • Miejsce pracy: Helbedündorf/ OT Holzthaleben
 • Kod pocztowy: 99713
 • Długość zlecenia: 8 tygodni
 • Dostęp do Internetu: tak
 • Sklepy w pobliżu: tak
 • Płeć podopiecznego: mężczyzna
 • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Pan ma 77 lat, waży 65 kg/1,85 cm wzrostu. Ponad  pół roku temu przeszedł wylew. Lewa strona, ręka i noga są sparaliżowane. Pojawiły się też pierwsze, nieznaczne symptomy demencji. Większość czasu spędza w specjalistycznym elektrycznym, rehabilitacyjnym łóżku, gdzie odbywa się codzienna, poranna i wieczorna toaleta. Jest jednak duże wsparcie służb medycznych. Przychodzą trzy razy dziennie, myją, przebierają i pielęgnują pacjenta.

Rodzina stara się obecnie o specjalną windę, która ułatwiłaby transfer Pana z łóżka na wózek. Obecnie odbywa się to za pomocą specjalnej deski ślizgowej, co wymaga sporego doświadczenia ze strony opiekuna. Niestety  podopieczny skazany jest na cewnik i pieluszki, nie korzysta z toalety. W nocy należy przynajmniej raz zmienić pieluszki i pozycję podopiecznego, aby uniknąć odleżyn oraz by sen był w miarę komfortowy. W sypialni podopiecznego jest elektroniczna niania. Ze względu na problemy z połykaniem, wszystkie posiłki musza być zmiksowane. Ogólnie stan podopiecznego nie jest najlepszy. Pan źle słyszy, widzi, i ma niewielkie problemy z pamięcią. Jest spokojny, łagodny, lubi gry towarzyskie, rozmowy, odwiedziny znajomych i bliskich. Przy ładnej pogodzie chętnie przebywa na świeżym powietrzu.

Warunki bytowe oraz organizacja pracy opiekuna na miejscu

Opiekun mieszka wspólnie z podopiecznym i jego córką w domku jednorodzinnym. Córka ma oddzielne mieszkanie, a opiekun zajmuje ładny pokój z dużym oknem, telewizorem i dostępem do Internetu. Do własnej dyspozycji ma łazienkę i toaletę. Przy domu jest miejsce z meblami ogrodowymi, gdzie można się zrelaksować w czasie wolnym. Podopieczny dwa razy w tygodniu od 8.00 do 16.00 przybywa w domu dziennej opieki. W tym czasie można odespać i odpocząć, w pozostałe dni od 12.00 do 14.00 oraz dwa razy w tygodniu po 4 godziny. Najlepiej szczegóły dot. czasu wolnego ustalać na bieżąco z córką, podopieczny raczej nie powinien przebywać długo sam.

Z zakupami nie ma problemu, sklepy są nieopodal, a większe zakupy robi córka. Opiekun gotuje wszystkie posiłki (czasami pomaga córka), mile widziane zamiłowanie do gotowania. Papierosy można palić na zewnątrz domu.

To mała miejscowość,  do podopiecznego najlepiej dojechać pod sam dom małym busikiem. Od opiekuna wymagamy:

 • doświadczenia opiece i w transferze osób starszych,
 • zdolności kulinarnych,
 • bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego.

szczegółowe warunki zatrudnienia znajdziecie Państwo na stronie https://www.carework.pl/praca/oferta/warunki-pracy/


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5623.

Powrót do ofert pracy