Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Altensteig
  • Kod pocztowy: 72213
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy ?

Opiekujemy się 85-letnią Panią, która po złamaniu szyjki kości udowej ma problemy z mobilnością. Przeszła operację i była rehabilitowana. Seniorka ma 160 cm wzrostu i waży około 60kg. Porusza się za pomocą chodzika, jej chód jest niepewny i  nieco chwiejny. Czasami się zapomina i chodzi po mieszkaniu bez żadnego wsparcia. Wymaga drobnej pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Mimo problemów, podopieczna stara się zachować sprawność fizyczną. Potrafi w pełni kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne i samodzielnie korzysta z toalety. Wymaga jednak pomocy przy rozbieraniu i ubieraniu. Należy ją również wspierać w czynnościach związanych z poranną i wieczorną toaletą oraz kąpielą, czy prysznicem. Podopieczna nie lubi się myć. Trzeba ją przekonywać do dbania o higienę osobistą.

Starsza Pani spokojnie przesypia noce i raczej nie budzi opiekunki. Jest w pełni sprawna umysłowo. Samodzielnie prowadzi sprawy związane z pocztą i dokumentami. Bardzo chętnie spaceruje z opiekunką. Lubi również wspólne rozmowy i gry planszowe.

Z diety podopiecznej należy całkowicie wykluczyć paprykę, marchew, pieprz oraz orzechy. Seniorka ma alergię i nie spożywa posiłków, które zawierają wymienione składniki. Nie pije również kawy. Najlepiej zapytać wcześniej podopieczną, co chciałaby zjeść na obiad.

Warunki mieszkaniowe opiekunki

Opiekunka mieszka wraz z podopieczną w domu jednorodzinnym z małym ogródkiem kwiatowym. Do swojej dyspozycji ma umeblowany pokój z TV. Jest również osobna łazienka i toaleta. Można korzystać z Internetu. W domu podopiecznej nie można palić papierosów. Codzienna przerwa 2-godzinna na regenerację oraz dodatkowy czas wolny 2 razy w tygodniu po 4 godziny. Podczas nieobecności opiekunki, opiekę nad seniorką przejmuje personel Diakonii. Na miejscu można korzystać z roweru z napędem elektrycznym. Sklepy są w pobliżu. Na zakupy opiekunka może się wybrać pieszo lub pojechać rowerem.

Wymagania wobec opiekunki

Od opiekunki wymagamy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz zdolności kulinarnych. Opiekunka nie powinna palić papierosów. Mile widziana osoba, która potrafi wprowadzić strukturę w planie dnia swoich podopiecznych.

Na miejsce najlepiej dojechać małym busikiem bezpośrednio pod wskazany adres podopiecznej.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5697.

Powrót do ofert pracy