Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: okolice Cochem
  • Kod pocztowy: 56812
  • Długość zlecenia: do 10 lipca 2019
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece na zastępstwo 50 km za Koblenz

Pani, która tu pracuje od 2017 roku,  robi krótką przerwę wakacyjną. Ceni to miejsce pracy przede wszystkim za mocno rozwiniętą sferę prywatności opiekunki – osobne piętro w domu, (dwie sypialnie i pokój dzienny z telewizorem), własna łazienka i toaleta, Internet przez WiFi, dobrze zorganizowany czas wolny i duży stopień samodzielności.

Istnieje możliwość dopasowania terminu zmiany na 20 zamiast 22 czerwca.

Nasza podopieczna

To wysoka,  tęga pani (83 l, ok. 178 cm/ 120 kg) która uwielbia słodycze. Jej problemy zdrowotne wynikają z nadwagi. W konsekwencji ma problemy ze stawami kolanowymi.  Nie ma żadnego dźwigania! Pani sama wstaje i siada, robi wszystko powolutku, chodzi z rolatorkiem. Podopieczna ma problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, zdarza się też obstrukcja (ale nie codziennie, ostatnie 2 miesiące ani razu). Pani sama zakłada i zmienia pieluszkę, nie trzeba jej myć po zabrudzeniu – jest nowoczesna toaleta z funkcją podmywania. Jest raczej ospałą osobą, trzeba motywować ją do ruchu. Większość dnia spędza w fotelu.

Plan dnia

Starsza pani lubi rano sobie pospać, należy dopilnować – ze względu na cukrzycę -, żeby wstała najpóźniej o 9-9.30. Sama idzie do łazienki – pięknie wyremontowana, wszystko bez barier, specjalna ławeczka kąpielowa, opiekunka pomaga przy myciu – codziennie rano prysznic. Panią trzeba ubrać – pani może zrobić to samodzielnie ale bardzo długo to trwa, lepiej zrobić samemu. Po śniadaniu pani siedzi i czyta gazety, lubi swój spokój. Obiad w zależności od tego, kiedy było śniadanie, pomiędzy 13 a 14. Po obiedzie pani kładzie się spać. Kawa i podwieczorek – około 16-17. Lepiej nie dawać ciasta tylko coś lekkiego, owoce. Pani jest łasuchem i potrafi zjeść każdą ilość ciasta. Kolacja około 19. Starsza pani lubi wieczorem oglądać telewizję, można siedzieć z nią lub iść do siebie i przyjść pomóc jej się położyć (ok. 22.30, czasami później). Noce spokojne – podopieczna jeżeli nie może spać wstaje sama, niekiedy buszuje w lodówce (chowamy słodycze!!!). Miła, mało wymagająca osoba, raczej się do niczego nie wtrąca.

3x dziennie przychodzą niemieckie służby medyczne podać insulinę i inne leki, jeżeli utworzą się ranki cukrzycowe na nogach – zajmują się zakładaniem i zdejmowaniem opatrunków. Zamawiają w razie potrzeby wizyty u lekarza itp. (nie jedzie się samochodem, przyjeżdża transport sanitarny), uzupełniają leki, prowadzą dzienniczek cukrzyka itp.

Prowadzenie domu

Począwszy od planu sprzątania, poprzez ustalanie listy zakupów, robienie zakupów, przyrządzanie posiłków itp. – decyzje podejmuje opiekunka samodzielnie.

Udogodnienia dla opiekunki

Łóżko z elektryczną regulacją, specjalny fotel z funkcją spania i pionizowana. Łazienka i ubikacja – wszelkie uchwyty, ławeczki, WC z funkcją podmywania. Nowoczesne meble z super wyposażeniem elektrycznym w kuchni – od miksera po zmywarkę itp.

Informacje organizacyjne

Dom jednorodzinny, piętrowy, ze sporym ogrodem (stała opiekunka hoduje sobie kwiaty i warzywa ale jest to jej hobby, nie obowiązek, nie trzeba tego robić jeżeli ktoś nie lubi) w odludnej okolicy. Malutka wioska, górki, pagórki, super tereny do biegania, chodzenia z kijkami ale nie ma dróg rowerowych. Nie ma sklepów w pobliżu. Dwa razy w tygodniu przyjeżdża handel obwoźny z chlebem (pyszny, wiejski, tradycyjnie wypiekany chleb) i również dwa razy w tygodniu pan, od którego kupuje się jajka (ma także całą gamę innych produktów spożywczych).

Jeżeli opiekunka ma prawo jazdy (samochód z ręczną skrzynią biegów, zadbany) to można spokojnie jechać na zakupy (ok. 20 min) ale także w celach wypoczynkowych do miasta Cochem. Jest to piękna miejscowość turystyczna nad Mozelą, punkt żeglugi śródlądowej, piękne łodzie wypoczynkowe. Mnóstwo sklepów, kafejek, winnic i ciekawych miejsc.

Czas wolny dobrze zorganizowany – codziennie od 2 do 3 godzin przerwy, 2x w tygodniu możliwe dłuższe wolne np. na wypad do Koblenz (ok. 50 km), przychodzi wtedy sąsiadka posiedzieć z podopieczną.

Córka podopiecznej jest raczej w kontakcie telefonicznym, odwiedza mamę najwyżej 1-2 razy w miesiącu, mieszka daleko.

Kogo zachęcamy do aplikowania?

Dobrze zorganizowane opiekunki, które lubią samodzielnie zarządzać domem, zakupami i posiłkami. Posiadanie czynnego prawa jazdy ułatwia zrobienie zakupów i ciekawe spędzenie wolnego czasu, ale nie jest obowiązkiem. Mile widziana osoba, która podleje od czasu do czasu ogródek (prośba zmienniczki a nie obowiązek). Stopień znajomości języka niemieckiego – komunikatywny. Zlecenie jest na krótki okres ale dla chętnych  istnieje możliwość bezpośredniego przejazdu na inną, dłuższą ofertę w pobliżu (szansa na premię wakacyjną).

Potrzeba więcej informacji? Zadzwoń do wybranego Oddziału lub do Poznania tel. 61 662 10 81 lub na komórkę do Pani Agnieszki – 666018151 – bardzo dobrze zna tą ofertę!

Można również aplikować przez poniższy kwestionariusz:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6053.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork