Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Reutlingen
  • Kod pocztowy: 72766
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim jest nasz podopieczny ?

Opiekujemy się 91-letnim panem, który choruje na demencję i cukrzycę. Ze względu na zwyrodnienie stawu biodrowego, zwężenie kanału kręgowego oraz polineuropatię ma problemy z poruszaniem się – jego chód jest nieco chwiejny i niepewny. Postępujące schorzenia zaburzyły również sprawność prawej ręki seniora.

Kiedy podopieczny potrzebuje wsparcia ?

Podopieczny stara się zachować samodzielność i jak najwięcej czynności wykonywać bez wsparcia drugiej osoby. Niezbędna jest jednak pomoc podczas higieny ciała, golenia, kremowania, ubierania i rozbierania. Senior ma problemy z nietrzymaniem moczu, jednak niechętnie korzysta z wkładek higienicznych.

Na miejscu jest samochód z automatyczną skrzynią biegów. Opiekunka jeździ ze starszym panem na wizyty u lekarza, zawozi go do masażysty. Samochód ułatwia również robienie zakupów.

Jak wygląda przebieg dnia u podopiecznego ?

9:00 – Pobudka i poranna toaleta, następnie – śniadanie. Po śniadaniu  podopieczny sam znajduje sobie zajęcia, a opiekunka wykonuje prace związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

O 12:15 zasiadamy razem do stołu – pora obiadowa. Podopieczny przepada za szpeclami.

Po posiłku – czas na odpoczynek. O godzinie 15:00 podajemy kawę, ciasto i mamy czas na pogawędkę

Kolację przygotowujemy na godzinę 18:30. Podczas posiłku podopieczny lubi oglądać telewizję lub czytać gazety.

Starszy pan kładzie się wcześnie spać – pomiędzy 20:00, a 21:30. Zazwyczaj samodzielnie kładzie się spać i nie wzywa opiekunkę. Noce są również spokojne.

Warunki mieszkaniowe oraz organizacja na zleceniu

Opiekunka mieszka wraz z podopiecznym w jego domu jednorodzinnym z małym ogródkiem kwiatowym i trawnikiem. Do swojej dyspozycji ma osobny pokój z dostępem do Internetu. Jest również osobna łazienka i toaleta dla opiekunki.

Jest ustalona codzienna przerwa poobiednia oraz dodatkowy dłuższy czas wolny raz w tygodniu.

Sklepy są w pobliżu. Na mniejsze zakupy można wybrać się pieszo. Większe sprawunki najlepiej zorganizować korzystając z samochodu.

W domu podopiecznego rano i wieczorem pojawiają się służby medyczne, które podają panu insulinę oraz leki.

Wymagania wobec opiekunów

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz prawa jazdy.

Premia Świąteczna

Premia Świąteczna za pracę w Wielki Piątek oraz Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny! 85 EURO brutto za każdy dzień. Dodatkowe 255 EURO brutto może być Twoje!

Wielkanocne premiowanie


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 504 922 687 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4272.

Powrót do ofert pracy