Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ostfildern
  • Kod pocztowy: 73760
  • Długość zlecenia: do 27 lipca
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasz podopieczny

Podopieczny ma 90 lat, jest średniego wzrostu i normalnej budowy ciała. Choruje na nowotwór skóry, ma niewielkie problemy z prostatą. Jest sprawny fizycznie, porusza się samodzielnie, jednak ze względu na schorzenia kręgosłupa i osteoporozę nie powinien niczego podnosić i dźwigać.

Panuje nad czynnościami fizjologicznymi, sam chodzi do łazienki, również w nocy (nie budzi opiekunki, noce są przespane spokojnie).

Ma lekkie objawy demencji, które przejawiają się bezradnością w planowaniu dnia i kłopotami z pamięcią krótkotrwałą. Należy nim pokierować, podpowiedzieć mu jaką czynność powinien wykonać, pomagać m.in. podczas porannej i wieczornej toalety, przypominać o zażyciu leków.

Dzień podopiecznego przebiega bardzo spokojnie, swoim stałym trybem. Senior ma wiele zainteresowań i nie wymaga ciągłej uwagi. Lubi czytać, rozwiązywać krzyżówki, pospacerować, porozmawiać przy kawie i ciasteczku, pooglądać telewizję.

Podopieczny jest spokojną osobą, niekłopotliwą, bardzo dobrze współpracuje. Jedno z tych miejsc pracy w opiece, gdzie wszystko dzieje się normalnie, bez stresu i napięć.

Ramowy przebieg dnia

Dzień z reguły zaczyna się ok. 7 rano,  wtedy opiekunka schodzi przygotować śniadanie, a starszy pan się ubiera. Około 8:00 śniadanie.
Po śniadaniu jest golenie i mycie zębów – trzeba tylko trochę pomóc i nadzorować, pan wykonuje wszystkie czynności samodzielnie.
Później jest czas na sprzątanie i przygotowanie obiadu. Podopieczny w tym czasie czyta gazetę albo rozwiązuje krzyżówki. Lubi pomagać w przygotowaniu obiadu – obiera warzywa (jest to faktycznie pomoc a nie chaotyczny udział w gotowaniu). Obiad ok. 11:30 – trwa dosyć długo, pan je powoli.  „Mittagspause” pomiędzy godz. 13 a 15, można wyjść z domu, podopieczny w tym czasie nie śpi, zajmuje się po prostu sobą. Po przerwie kawa+ ciasto i jeżeli jest ładna pogoda i uda się namówić starszego pana to można wyjść na spacer. Po spacerze – prace domowe. Kolacja o ok. godz. 19. Po kolacji na godzinkę wpada w odwiedziny sąsiadka – na telewizję, pogawędki (opiekunka może zostać ale nie musi).  Podopieczny idzie spać około godz. 21.

Dieta i przyzwyczajenia żywieniowe

Starszy pan ma alergię na niektóre produkty mączne ((Teigwaren), zawierające gluten.  Lubi smacznie zjeść, urozmaicone potrawy, są odpowiednie środki na to, aby jedzenie było smaczne i świeże. Podopieczny je samodzielnie ale bardzo wolno.

Informacje organizacyjne

Domek jednorodzinny, dla opiekunki przeznaczone jest mieszkanie ok. 55 m kw, z łazienką i toaleta do wyłącznego korzystania. Dostęp do Internetu, rower na czas wolny.

Czas wolny dobrze zorganizowany – i codzienna przerwa poobiednia i dłuższe wolne (przeważnie w czwartki).  Bardzo blisko domu jest kościół katolicki.

Zakupy – po podręczne sprawunki można iść pieszo albo jechać na rowerze (do większego centrum handlowego ok. 2 km na pieszo). Na większe zakupy jedzie się samochodem razem z sąsiadką (bardzo fajna osoba).

Kogo szukamy?

Od kandydatów oczekujemy przede wszystkim dobrej znajomości języka niemieckiego i umiejętności prowadzenia domu. Podopieczny nie toleruje osób palących papierosy.  W obowiązki wprowadzi zmienniczka.  Jest to zastępstwo ale nie jest wykluczone wejście w stały rytm zmian. Na dodatkowe pytania chętnie odpowie Pani Ada z Oddziału w Poznaniu – tel. kom. 696 814 159

Zainteresowane osoby prosimy o aplikowanie za pomocą poniższego formularza:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7001.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork