Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Lichtenstein-Unterhausen
  • Kod pocztowy: 72805
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis seniorki

Od ponad dwóch lat opiekujemy się  86 letnią Panią z zaawansowaną demencją.  Bardzo często pyta o te same rzeczy, powtarza się, zapomina czy zjadła np. obiad. Jest zdezorientowana w czasie i przestrzeni. Pani potrzebuje niewielkiej pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu, sama robi toaletę poranną i wieczorną, raz w tygodniu przychodzi synowa, aby wykąpać podopieczną. Jest również samodzielna jeśli chodzi o toaletę, należy jej tylko przypominać aby z niej skorzystała. Na zleceniu nie ma pracy nocnej. Podopieczną w ciągu dnia można zostawić samą, jeśli jest taka potrzeba. Porusza się niepewnie ale za to samodzielnie, trzeba jej tylko podać rękę przy wstawaniu i siadaniu. Mieszkanie jest bardzo dobrze wyposażone w środki pomocnicze. Jest specjalistyczne łóżko dla chorych, regulowany fotel, uchwyty w łazience, nadstawka na toaletę, balkonik, wózek inwalidzki oraz specjalny podnośnik nad wanną pomagający przy kąpieli starszej pani.

Jest też wsparcie służb medycznych DRK (Niemiecki Czerwony Krzyż), codziennie rano o 7.00 przychodzą do zakładania specjalnych rajstop ucuskowych oraz pomagają w ubieraniu podopiecznej. Przy posiłkach nie wymaga pomocy , należy jedynie dopilnować aby piła odpowiednią ilość płynów. Uwielbia słodycze. Trzeba jej uważnie słuchać ponieważ mówi dialektem.

Lubi sobie pośpiewać, posłuchać muzyki czy pooglądać telewizję. Jest raczej osobą spokojną i depresyjną. W ładne dni chętnie spędza czas w ogrodzie. Popołudniami lubi pomagać w kuchni, należy dać jej np. do obrania owoce lub umyć naczynia.

Warunki bytowe opiekunki oraz organizacja pracy na miejscu

Dla opiekunki został przygotowany , duży ładnie umeblowany pokój, toaleta do osobistego użytku a łazienka jest wspólna, seniorka korzysta z wanny, opiekunka z prysznica. To domek z ogródkiem owocowo -warzywnym.

Internet jest bezprzewodowy. Z czasem wolnym nie ma problemu, codziennie od 13.00 do 15.00. Sklepy są w pobliżu , można pójść na piechotę lub pojechać rowerem. Większe zakupy robi rodzina.

Na miejsce najlepiej do jechać małym busikiem pod wskazany adres.

Oczekiwania wobec opiekunki

Wymagamy mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobą z demencją. Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz domu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 532 564 208 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3951.

Powrót do ofert pracy