Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Backnang
  • Kod pocztowy: 71522
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Starsza Pani ma 88 lat, waży 95 kg i ma 158 cm wzrostu. Kiedyś była osobą duchowną (Pastorem). Do dziś pozostał jej nawyk „nauczania” i dawania dobrych rad. Jest sprawna intelektualnie, ma ogromną potrzebę rozmowy, wymaga sporej uwagi. To wrażliwa, spokojna i opiekuńcza osoba. Bardzo lubi gdy ktoś jej czyta, sama ma problemy ze wzrokiem, niedowidzi. Niestety jest osobą bardzo schorowaną, cztery razy dziennie ma przeprowadzaną dializę. Dializa odbywa się o stałych porach w jej pokoju o 7.00, 12.00, 16.00 i 20.00 po 45 min. Wykonuje ją Pflegedienst. Chodzi o Dializę otrzewnową – to zabieg, który stosuje się w celu oczyszczenia krwi ze szkodliwych produktów metabolizmu, jest on stosowany w zaawansowanej przewlekłej niewydolności nerek. Ponadto ma chorobę zwyrodnieniową stawów i neuralgię popółpaścową – ból pozostały po wyleczeniu półpaśca, powracający nawet po wygojeniu się zmian skórnych. Porusza się niepewnie ale o własnych siłach, nie ma dźwigania. Mieszkanie jest wyposażone w łóżko rehabilitacyjne, rollator, wózek inwalidzki oraz podnośnik nad łóżkiem. Korzysta z toalety ale dla pewności nosi pieluszki. Ma problemy z przewlekłą biegunką. Niestety niechętnie się myje, nie chce iść pod prysznic. Opiekunka musi ją sama na co dzień umyć. Służby medyczne tylko raz w tygodniu, w każdy piątek kąpią starszą panią. Seniorka budzi się w nocy i wymaga wsparcia podczas korzystania z toalety (krzesło toaletowe). Około 3-5 razy w ciągu nocy woła opiekunkę. Obiady dla podopiecznej są dostarczane do domu, należy je tylko podać w taki sposób, aby seniorka mogła je samodzielnie zjeść. Wystarczy pokroić przygotowany posiłek na mniejsze kawałki lub rozdrobnić.

Warunki mieszkaniowe opiekunki i organizacja pracy na miejscu

Opiekunka mieszka wspólnie z podopieczną w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego. Ma do swojej dyspozycji pokoik. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Na miejscu można korzystać z Internetu. Czas wolny jest dobrze uregulowany, można odpocząć w trakcie dializy, gdy u starszej Pani jest Pflegedienst. Przerwa popołudniowa codziennie od 15.00  do 17.00, dodatkowo w każdy poniedziałek i sobotę od 11.do 15.00.

Większe zakupy są dostarczane do domu, napoje również. Mniejsze sprawunki można zorganizować samodzielnie. Opiekunka otrzymuje pieniądze na bieżące wydatki od służb medycznych i z nimi rozlicza budżet domowy.

W pomieszczeniu, gdzie odbywają się dializy opiekunka powinna zachowywać idealny porządek i czystość. Podłoga musi być codziennie umyta na mokro.

Papierosy można palić, ale tylko na zewnątrz domu.

Wymagania wobec opiekunki

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego. Dodatkowym atutem będzie umiejętność płynnego czytania w języku niemieckim.

Podopieczna oczekuje osoby empatycznej, cierpliwej, rozmownej i ciepłej.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 535 909 300 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5447.

Powrót do ofert pracy