Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Marl-Sinsen
  • Kod pocztowy: 45770
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opiekujemy się seniorką

Nasza podopieczna ma 92 lata. Choruje na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc oraz zaburzenia rytmu serca. Ma wszczepiony rozrusznik. Ze względu na osteoporozę, artrozę, problemy z kręgosłupem i ogólnym osłabieniem związanym z wiekiem porusza się za pomocą chodzika. Jej chód jest chwiejny i niepewny, istnieje ryzyko potknięcia, upadku.

Mimo schorzeń, starsza Pani zachowała pogodę ducha. Jest bardzo miła i bezkonfliktowa.

Szczegółowy plan dnia

Dzień u podopiecznej przebiega bardzo spokojnie.

Pobudka o godzinie 8:00 i czas na poranną toaletę. Służby medyczne przejmują zakładanie pończoch uciskowych. Następnie wspólne śniadanie – tradycyjnie kawa i kanapka.

Po posiłku podopieczna organizuje sobie zajęcia – ogląda telewizję, czyta gazety. Opiekun ma wtedy czas na zakupy, prace domowe, ugotowanie obiadu.

O 12:00 podajemy obiad. Po posiłku opiekun/ka korzysta z przerwy.

15:00 czas na kawę, ciasto i miłą rozmowę. Około 18:00 podajemy kolację.

Podopieczna nosi profilaktycznie pieluszkomajtki. Stara się kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne. Budzi się 1-2 razy w nocy i wymaga wsparcia w dotarciu do toalety.

Sprawy organizacyjne i warunki mieszkaniowe

Dwa razy w tygodniu do podopiecznej przychodzi sprzątaczka, która dba o czystość i porządek w domu. Wtedy opiekunka korzysta z dłuższych przerw. Dwa razy w tygodniu seniorkę odwiedza jej koleżanka, która pomaga jej podczas kąpieli. Raz w tygodniu w domu podopiecznej pojawia się jej syn. Odwiedza matkę regularnie. To bardzo sympatyczna rodzina, która dba o pozytywne relacje z opiekunką i dokłada wszelkich starań, aby współpraca przebiegała w dobrej atmosferze.

Na miejscu jest samochód do dyspozycji opiekuna. Usprawnia on przede wszystkim organizację większych zakupów. Po bieżące sprawunki można się wybrać pieszo, sklepy są w pobliżu.

Dla opiekuna przygotowano osobny pokój. Jest też osobna łazienka i toaleta. Na zleceniu można korzystać z Internetu (WiFi).

Wymagania wobec opiekuna/opiekunki

Od opiekuna oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Poszukujemy opiekunów, którzy posiadają prawo jazdy i będą gotowi jeździć samochodem w Niemczech.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7240.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork