Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1380 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Eningen unter Achalm
  • Kod pocztowy: 72800
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis starszego Pana

Nasz podopieczny ma 90 lat. Choruje na demencję. Ma problemy z pamięcią, zapomina się, powtarza czasami to, co wcześniej powiedział. Miewa zawroty głowy, zdarzają mu się potknięcia i upadki podczas poruszania się po mieszkaniu. Nie korzysta z pomocy chodzika. Jak na swój wiek jest bardzo sprawny i samodzielny. Nie ma pracy nocnej na zleceniu. Nawet, gdy się zbudzi, samodzielnie korzysta z toalety, czasami zajrzy do lodówki, pokręci się po mieszkaniu i wraca do łóżka.

Jak wygląda dzień u podopiecznego?

U seniora dzień rozpoczyna się wcześnie, bo już o 6:30. Podopieczny krząta się po domu, zajmuje się swoimi sprawami. Opiekun dołączy do starszego pana godzinkę później. Około 7:45 podajemy śniadanie – zawsze jest to kromka chleba z dżemem i kawa. Po posiłku senior wykonuje poranną toaletę. Dba samodzielnie o higienę ciała, nie potrzebuje wsparcia, a raczej odmawia pomocy, bo nie przepada za myciem. Po swojemu interpretuje korzystanie z prysznica. Łagodne słowo zachęty do zadbania o higienę nie zaszkodzi.

Obiad podajemy przed 12:00. Podopieczny nie ma wygórowanych oczekiwań, co do przyrządzanych potraw. Zjada wszystko. Od 13:00 do 15:00 czas na przerwę. Po odpoczynku podajemy kawę i coś słodkiego. To czas na wspólne rozmowy, oglądanie telewizji. Starszy Pan chętnie opowiada różne historie, jest serdeczny, uprzejmy. 18:00 to czas kolacji. Po posiłku i uprzątnięciu kuchni, opiekun/ka ma czas dla siebie. Około 20:00 kończy dzień pracy.

Warunki mieszkaniowe i organizacja

Dla opiekuna przygotowano osobny pokój. Jest osobna łazienka i osobna toaleta. Na miejscu można korzystać z Internetu. Czas wolny jest gwarantowany. Pauzy popołudniowe oraz dłuższe przerwy. Na miejscu jest rower. Sklepy są w pieszym zasięgu. Z organizacją bieżących zakupów nie ma problemów. Budżet domowy przekazuje opiekunce rodzina. Córka podopiecznego pomaga przy większych sprawunkach – napoje, detergenty, cięższe rzeczy.

Wymagania

Od kandydatów na to zlecenie oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego. Poszukujemy cierpliwej, pogodnej i odpowiedzialnej osoby, która będzie wspierać seniora w codziennym funkcjonowaniu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 504 922 687 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6342.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork