Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1160 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Mühlhausen
  • Kod pocztowy: 99974
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 3

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby wymagającej opieki

Starsza Pani ma 95 lat, waży 75 kg i ma 1,60 cm wzrostu. Opiekę nad Panią sprawujemy już ponad 2 lata. Ma objawy choroby parkinsona ale ostateczna diagnoza nie została potwierdzona. Od pewnego czasu jej stan się pogorszył dlatego cały czas spędza w łóżku. Wymaga całkowitej opieki tzn. pielęgnacji całego ciała. Raz w tygodniu córka podopiecznej lub opiekunka kąpią/robią prysznic starszej pani, trzeba to robić delikatnie i umiejętnie. Poza tym w tygodniu rano przychodzi Pflegedienst. Starszą Panią trzeba w łóżku przebierać, karmić. Jedzenie musi być rozdrobnione lub zmiksowane. Pani ma problemy z połykaniem. Trzeba również dopilnować aby przyjmowała odpowiednią ilość płynów. Nosi pieluszki, nie trzyma moczu. Pozostałe potrzeby fizjologiczne załatwia na krześle toaletowym co 2-3 dni.  Aby uniknąć odleżyn , należy podopiecznej co 2 godziny zmienić pozycję, odwrócić, nakremować. Podopieczna ma sprawny umysł, jest komunikatywna, rozumie co sie do niej mówi. Lubi wraz z opiekunka oglądać telewizję, szczególnie programy muzyczne.

Warunki bytowe opiekunki oraz organizacja pracy na miejcu

Opiekunka mieszka wspólnie z podopieczną oraz córką i jej mężem w domku jednorodzinnym.  Są odrębne mieszkania. Córka mieszka na górze a podopieczna i opiekunka na dole. Pokój opiekunki jest wyposarzony w duże łóżko, kanapę, dwa fotele, stolik okolicznościowy, telewizor. Jest Internet. Przy domku jest ogród i taras. Jest też jedno zwierzątko – kot. Łazienka i toaleta do wyłącznej dyspozycji opiekunki.

Czas wolny, codziennie po obiedzie dwie godziny oraz dwa razy w tygodniu po 4 godziny. Najlepiej uzgodnić to z córką, która na czas nieobecności opiekunki , opiekuje się mamą. Rodzina czesto organizuje też dla opiekunki zwiedzanie miasta i inne atrakcje. Na miejscu jest rower. Papierosy mozna palić na zewnątrz domu.

Wieksze zakupy robi córka a opiekunka dostaje 50 Euro tygodniowo na mniejsze wydatki. Może kupić sobie to na co ma ochotę.

Jeżeli córka ma drugą zmianę, pomaga opiekunce w gotowaniu obiadu. W weekendy też gotuje i zaprasza opiekunkę na obiad.

Wymagania

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego. Podopieczna lubi swojskie ciasta, coś dla opiekunki lubiącej piec wypieki.

Premia wakacyjna

Wystarczy, jeśli przepracujesz 30 dni na zleceniu w Niemczech między 15 lipca a 31 sierpnia, a dodatkowe 100 EUR netto będzie Twoje!

https://www.carework.pl/blog/bonus-za-prace-w-wakacje/

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 604 199 425 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3786.

Powrót do ofert pracy