Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Paderborn
  • Kod pocztowy: 33098
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy ?

małżeństwem; starszą 91 letnią Panią i jej 90 letnim mężem.

Podopieczna jest bardziej schorowana, choruje na cukrzycę, ma niewielkie objawy parkinsona. Wymaga stałej opieki. Nie potrafi się samodzielnie umyć i ubrać. Porusza się bardzo niepewnie , istnieje ryzyko upadku. Po domu chodzi wspierając się na rolatorku. Schody do sypialni pokonuje tylko dzięki wsparciu opiekunki. Trzeba też jej pomagać przy wstawniu podając rękę. Mieszkanie zostało dobrze wyposażone. Na ścianach są specjalne poręcze, łazienka przystosowana jest dla seniorów. Pani nosi pieluszki. Za większą potrzebą idzie jednak do toalety. W nocy czasami się obudzi ale nie wymaga opieki. Do starszej pani dwa razy dziennie  przychodzi służba medyczna do pomiaru cukru i podania insuliny. Posiłki spożywa samodzielnie, muszą być jednak dietetyczne. Ze względu na cukrzycę ma słaby wzrok, nosi również aparat słuchowy. Na chwilę obecną waży 60 kg i ma 156 cm wzrostu. Jest osobą spokojną i sympatyczną. Chętnie chodzi do kościoła.

Mąż podopiecznej ma problemy z pamięcią krótkotrwałą oraz słabe serce. Niechętnie się myje , służba medyczna przejmuje poranną toaletę. Niestety jego stan ostatnio się pogorszył. Starszy pan budzi się dość często w nocy i chodzi do toalety, jest bardzo mocno osłabiony. Rodzina robi wszystko aby opiekunka mogła odespać noc w ciągu dnia i pomagają jej na codzień w opiece nad rodzicami. Nie nosi pieluszek, porusza się za pomocą rolatorka oraz laski.

Obydwoje Państwo każdą sobotę od 9.30 do 16.00 przebywają w domu dziennego pobytu.

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka osób starszych ma do własnej dyspozycji pokój, który został wyposażony w łóżko, szafę, szafkę, fotel i telewizor. Na podłodze jest parkiet i dywan. Toaleta oraz łazienka są do wspólnego użytku. To mieszkanie w domu wielorodzinnym. Można korzystać z telefonu, jest dostęp do Internetu. Sklepy są w pobliżu domu, na zakupy można pójść piechotą. Czas wolny najlepiej omawiać na bieżąco z córką podopiecznej.

Na miejscu jest opiekunka , która wdroży zmienniczkę we wszystkie obowiązki oraz przekaże cenne informacje dotyczące diety podopiecznej.

Oczekiwania wobec opiekunki

Wymagamy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad  osobami starszymi, chorymi na  cukrzycę.

Premia Świąteczna !

Dodatkowa premia za Wigilię i 2 dni świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Za każdy z tych dni otrzymasz dodatek świąteczny w wysokości 85 EUR brutto.

Premia Świąteczna 2017

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 2885.

Powrót do ofert pracy