Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Oldenburg
  • Kod pocztowy: 26127
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę ?

Nasza podopieczna ma 80 lat. Choruje na demencję i alzheimera. Choroby postępują. Jest po amputacji nogi i ma problemy z poruszaniem się. Wymaga pomocy podczas zakładania protezy, wstawania, siadania i poruszania się. Jej chód jest chwiejny i niepewny. Opiekunka powinna asekurować seniorkę, aby nie upadła. Poszukujemy cierpliwej osoby, która posiada doświadczenie w opiece nad osobami z demencją. Do starszej pani należy zwracać się powoli i wyraźnie. Nosi aparat słuchowy i komunikacja jest nieco utrudniona. Wymaga wsparcia podczas wykonywania czynności związanych z codzienną higieną oraz zmianą ubrania.

Seniorka często woła o pomoc, tylko po to, aby zwrócić na siebie uwagę. Odpowiednie podejście i angażowanie podopiecznej w różne czynności, jest kluczem do sukcesu na tym zleceniu. Opiekunka powinna zająć panią rozmową, czytaniem, śpiewaniem, rozwiązywaniem krzyżówek lub grą planszową.

Starsza pani spokojnie przesypia całą noc. Do łóżka kładzie się już przed 20:00 i wstaje około godz. 8:00 rano. Wkładki higieniczne i pieluszkomajtki zakłada tylko profilaktycznie.

Warunki mieszkaniowe na zleceniu i organizacja pracy

Opiekunka mieszka wraz z podopieczną. Do swojej dyspozycji ma osobny, umeblowany pokój. Toaleta i łazienka jest wspólna. Na miejscu można korzystać z Internetu, są też tanie połączenia z numerami stacjonarnymi do Polski. Na miejscu jest rower do dyspozycji opiekunki.

Ważna informacja dla opiekunek, które są alergikami – w mieszkaniu są dwa kanarki. Można śmiało zaangażować podopieczną w opiekę nad ptaszkami – wspólnie wyczyścić klatkę, napełnić poidełko i uzupełnić dozownik pokarmu.

Czas wolny jest bardzo dobrze uregulowany. Od poniedziałku do piątku można liczyć na 2-3 godzinki przerwy. W tym czasie gwarantowane jest zastępstwo i przejęcie opieki. Również w soboty przychodzi ktoś do pomocy, aby można było odpocząć i zregenerować siły.

Oczekiwania wobec kandydatek

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami z demencją. Mile widziana osoba, która potrafi aktywizować seniorów i motywować podopiecznych do wspólnego działania.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 65 511 45 50 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4311.

Powrót do ofert pracy