Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Gütersloh
  • Kod pocztowy: 33332
  • Długość zlecenia: 5 tygodni - do 17 lipca
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Oferta na zastępstwo – sprawdzone miejsce pracy w opiece

Od 2016 roku opiekujemy się panią z objawami demencji (obecnie 80 lat). Pani mieszka z mężem (nie wymaga większej pielęgnacji ale również oczekuje pomocy), choroba postępuje u niej szybko. Jest to sprawdzone miejsce pracy w opiece, dobrze zorganizowane (przez nasze opiekunki, zwłaszcza jedną – Panią Ewę – szacunek!). Starsi państwo dużo przebywają poza domem na zajęciach terapeutycznych, jednak są to dwie osoby,  liczące na codzienne wsparcie ze strony opiekunki.

Starsza pani

Zdiagnozowano u niej demencję, choroba szybko postępuje. Ma problemy ze znajdowaniem odpowiednich słów, myli ustawienia programu w pralce, trzeba uważać na to, co robi. Trzeba ja karmić, nie wie jak używać różnych przedmiotów np widelcem chce rozpinać guziki. Podopieczna jest relatywnie samodzielna fizycznie jednak demencja powoduje, że trzeba ją myć, ubierać. Utraciła kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi, zakłada się pieluszki (ma tendencję do brudzenia).  Kąpiel – przychodzą niemieckie służby medyczne.  Noce bez zakłóceń.

Starsza pani w trzy razy w tygodniu od 7.20 do 16.00 przebywa w domu dziennej opieki (Tagespflege). Są tam prowadzone specjalne zajęcia terapeutyczne dla osób chorych na otępienie starcze.

Ma lepsze i gorsze dni, jak to w chorobie – nieraz rano nie pozwoli się ubrać, trzeba wykazać się anielską cierpliwością. Po południu pojawia się u  niej tzw. syndrom zachodzącego słońca – jest pobudzona, szuka czegoś, bywa uparta i złośliwa. To nie jest łatwa podopieczna.

Starszy pan

Starał się być bardzo samodzielny ale niestety starość daje mu się we znaki. Na początku tego roku stwierdzono u niego objawy demencji starczej (bardzo wczesne stadium, choroba na razie nie postępuje). Dziecinnieje – prosi np. o pomoc przy zamieszaniu kawy. Ma problemy z kontrolowaniem potrzeb fizjologicznych –  nosi pieluszki. Trzeba mu przypominać o konieczności zmiany pieluszki i pomóc przy założeniu świeżej. Codzienne mycie i ubieranie – bardzo stara się zrobić to sam, opiekunka zakłada tylko skarpetki i w razie potrzeby buty. Jeżeli dłużej siedzi w jednej pozycji i zesztywnieje, trzeba pomóc przy wstawaniu (podać rękę, żadnego dźwigania!)

Dwa razy w tygodniu w ciągu dnia przebywa w dziennym domu opieki (Tagespflege) na zajęciach podtrzymujących umiejętności samoobsługi.

Pana trzeba aktywować do ruchu, za dużo siedzi w jednym miejscu. Noce przesypia spokojnie.

Dodatkowa pomoc dla opiekunki

Oprócz tego, że rodzina zorganizowała dużo zajęć terapeutycznych dla podopiecznych poza domem, zatrudnione są służby medyczne do rozkładania leków i kąpieli starszej pani. Jeżeli trzeba, pielęgniarka pomaga również przygotować rano starszą panią do wyjazdu na zajęcia terapeutyczne. Córka starszych państwa przywozi cięższe zakupy samochodem (bieżące robi opiekunka sama, ma duży wpływ na listę zakupów).  Można liczyć na jej pomoc pod każdym względem.

Informacje organizacyjne

Do dyspozycji opiekunki pokój z umywalką w domu jednorodzinnym (łazienka i toaleta do wspólnego użytku). Wokół domu ogród i sad. Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz. Zapewniony jest dostęp do Internetu przez Wi-Fi, tanie połączenia na telefon stacjonarny do Polski. Czas wolny bardzo dobrze uregulowany.

Jakiej kandydatki szukamy?

Poszukujemy doświadczonej opiekunki, zaangażowanej i wyrozumiałej dla zmian w zachowaniu, jakie wywołują objawy demencji. Mocno kontaktowa znajomość języka niemieckiego jest konieczna. Trzeba komunikować się z córką, z personelem medycznym a przede wszystkim z podopiecznymi. Oferujemy sprawdzone miejsce pracy w opiece ale wymagające dużo cierpliwości, zwłaszcza w stosunku do starszej pani. Gwarantujemy odpowiedni czas na wprowadzenie w obowiązki, kontakt telefoniczny z obecną opiekunką przed podjęciem decyzji o przyjęciu tej oferty pracy (pani wraca na to miejsce)

Bliższych informacji udzielamy osobiście i telefonicznie w naszych oddziałach:  

lub po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 65 520 47 18 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5004.

Powrót do ofert pracy