Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: München
  • Kod pocztowy: 81479
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Naszym podopiecznym jest 92-letni Pan Profesor. Mężczyzna cierpi na demencję w zaawansowanym stadium. Nie porusza się samodzielnie. Najwięcej czasu spędza leżąc w łóżku lub siedząc na wózku inwalidzkim. Trzy razy w ciągu dnia przychodzą służby medyczne, przejmują poranną toaletę, zmianę pieluchomajtek oraz transferują podopiecznego na wózek. Opiekunka wykonuje transfer głównie po przerwie poobiedniej i gdy zachodzi konieczność podniesienia starszego Pana (ma 172cm wzrostu i waży 75kg). Do dźwigania podopiecznego wykorzystuje się specjalny podnośnik z matą. Pan nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych i nosi pieluchomajtki. Z reguły spokojnie przesypia noce i nie budzi opiekunki.

Choroba podopiecznego mocno ograniczyła jego zdolność porozumiewania się. Często potrafi wypowiedzieć tylko pojedyncze słowa. Potwierdzić lub zaprzeczyć. Ponadto starszy Pan ma problemy z przełykaniem. Podawane posiłki należy drobno kroić lub rozdrabniać za pomocą blendera. Opiekunka karmi podopiecznego i zwraca uwagę na to, aby przyjmował dostateczną ilość płynów.

Podopieczny jest spokojną, cierpliwą i miłą osobą. Chętnie jeździ na spacery i lubi, gdy opiekunka śpiewa mu piosenki.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy na miejscu

Opiekunka mieszka wraz z podopiecznym w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego. Ma do dyspozycji własny, umeblowany (łóżko, fotel, szafa, biurko, telewizor) pokój z dostępem do Internetu. Może również korzystać z telefonu – tanie połączenia na numery stacjonarne do Polski. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Córka starszego Pana mieszka w tym samym domu, na pierwszym piętrze. Jest to sporym udogodnieniem, gdyż rodzina może przejąć opiekę nad seniorem, a opiekunka swobodnie korzystać z czasu wolnego. Codzienna przerwa popołudniowa trwa od około 13:00 do 15:30. Dodatkowo 8 godzin w tygodniu na odpoczynek.

Sklep jest w pobliżu. Mniejsze sprawunki organizuje opiekunka. Rodzina pomaga z cięższymi zakupami.

W domu podopiecznego nie można palić papierosów.

Wymagania wobec opiekunki

Poszukujemy opiekunki, która dobrze porozumiewa się w języku niemieckim. Mile widziana silna i doświadczona osoba, która potrafi wykonywać transfer.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5043.

Powrót do ofert pracy