Szczegóły ogłoszenia

  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Datteln
  • Kod pocztowy: 45711
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy

Opiekujemy się 92-letnią, spokojną i łagodną Panią. Seniorka choruje na lekką demencję, jest bardzo osłabiona, ma problemy z poruszaniem się, ale nie jest obłożnie chora. Większość czasu spędza siedząc w fotelu. Chętnie czyta lub ogląda telewizję. Opiekunka musi uważać, aby starsza Pani nie straciła równowagi, należy ją asekurować, pomagać usiąść czy wstać, szczególnie, gdy chce skorzystać z toalety. Nie lubi się myć i nie jest w stanie samodzielnie się ubrać i rozebrać. W zasadzie trzeba jej powoli i cierpliwie pokazać i pomóc oraz dać konkretne wskazówki tak, aby mogła część zadań wykonać samodzielnie. Przy wzroście 163 cm waży 78 kg. Nadwaga mocno ogranicza jej mobilność. W ciągu dnia, profilaktycznie nosi wkładki higieniczne, należy jej przypomnieć o skorzystaniu z toalety, zaprowadzić ją, pomóc się rozebrać oraz zadbać o higienę intymną. W nocy niestety się budzi 1-2 razy, w pokoju jest specjalne krzesło toaletowe, wystarczy ją na nim posadzić i znowu położyć spać. Przygotowane posiłki spożywa samodzielnie. Dobrze widzi i słyszy, jedyny problem ma z pamięcią krótkotrwałą.

Warunki bytowe opiekunki, czas wolny opiekunki, wymagania

Opiekunka osób starszych ma na miejscu do własnej dyspozycji ładnie umeblowany pokój z dostępem do Internetu, telewizorem z anteną satelitarną i radio. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. To ładny domek z ogródkiem kwiatowym i trawnikiem. Na miejscu jest rower, z którego można korzystać podczas robienia zakupów lub w czasie wolnym. Warto wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy.

Czas wolny opiekunki został zaplanowany. Codziennie od 13.00 do 14.00 oraz dwa razy w tygodniu po 4 godziny. Z dziećmi podopiecznej warto ustalić dodatkowe szczegóły. Papierosy można palić na zewnątrz domu. Sklepy są w pieszym zasięgu.

Na miejsce najlepiej dojechać dużym autokarem do Dortmundu, skąd opiekunkę odbierze ktoś z rodziny.

Wymagania wobec opiekunki

Wymagamy komunikatywnej lub dobrej znajomości języka niemieckiego oraz sporej dawki empatii. Mile widziane zdolności kulinarne.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5200.

Powrót do ofert pracy