Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Grenzach-Wyhlen
  • Kod pocztowy: 79639
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy?

Opiekujemy się małżeństwem. Podopieczni są równolatkami – mają 87 lat. Starsza Pani cierpi na demencję w początkowym stadium. Wieczorami bywa zdezorientowana, opowiada o przeszłości, ma problemy z pamięcią krótkotrwałą. Jest również nieco ograniczona ruchowo – miewa zawroty głowy, a jej chód jest niepewny. Porusza się za pomocą laski. Schody pokonuje ze wsparciem opiekunki, która ją asekuruje. Seniorka ma 168 cm wzrostu i waży 80kg. Wymaga pomocy przy porannej i wieczornej toalecie, ubieraniu oraz rozbieraniu. Kąpiel podopiecznej przejmuje córka, która mieszka w pobliżu i wspiera opiekunkę w różnych obowiązkach. Zabiera ją ze sobą na większe zakupy. Podopieczna kontroluje potrzeby fizjologiczne. Nie nosi wkładek, ani pieluszek. Z toalety korzysta samodzielnie. Seniorka jest towarzyską osobą. Lubi spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Starszy pan jest bardziej samodzielny, jednak ograniczają go problemy z mobilnością. Podobnie jak jego żona, porusza się za pomocą laski i wymaga wsparcia przy chodzeniu po schodach. Podopieczny waży 100kg i ma 170 cm wzrostu. Czynności związane z higieną osobistą wykonuje samodzielnie, nie potrzebuje pomocy opiekunki. Kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne i noce przesypia spokojnie. W wolnym czasie lubi oglądać telewizję. Chętnie czyta też gazety i książki.

Oboje nie mają problemów ze wzrokiem i słuchem.

Są sympatyczną i spokojną parą.

Warunki mieszkaniowe i czas wolny

Opiekunka mieszka wspólnie z podopiecznymi w domu jednorodzinnym z małym ogródkiem. Ma do swojej dyspozycji umeblowany pokój, łazienkę i toaletę. Papierosy można palić na zewnątrz domu.

Małżonkowie są na tyle samodzielni, że radzą sobie, gdy opiekunka wychodzi na przerwę popołudniową, która trwa od około 13:00 do 15:00. Dłuższy czas wolny (raz w tygodniu 8 godzin) najlepiej omówić z córką podopiecznych.

Oczekiwania wobec opiekunki

Oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz zdolności kulinarnych.

Premia wakacyjna

Wystarczy, jeśli przepracujesz 30 dni na zleceniu w Niemczech między 15 lipca a 31 sierpnia, a dodatkowe 100 EUR netto będzie Twoje!

Premia 100 EUR „na rękę” za pracę w wakacje – sprawdź!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5742.

Powrót do ofert pracy