Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ostfildern
  • Kod pocztowy: 73760
  • Długość zlecenia: 8 tygodni z możliwością przedłużenia
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opieka nad starszą panią

Nasza podopieczna mieszka w domu wielorodzinnym w miasteczku położonym 17 km od centrum Stuttgartu. Zajmuje parter domu (tam również ma pokój opiekunka), jedno piętro jest wynajęte, na ostatnim mieszka syn z rodziną.

Starsza pani ma objawy demencji – nie potrafi sama ułożyć struktury dnia, nie pamięta o posiłkach, piciu itp. Nie przejawia żadnej nadmiernej aktywności fizycznej (typu „Weglauftendenz”), nie jest złośliwa ani agresywna fizycznie czy werbalnie. Najchętniej spędza czas w fotelu – czyta godzinami gazety, to jest jej świat.

W czym trzeba pomóc?

Starsza pani potrzebuje pomocy przy wszystkich czynnościach pielęgnacyjnych oraz przy ubieraniu oraz rozbieraniu. Opiekunka wykonuje poranną i wieczorną toaletę, raz w tygodniu jest gruntowne mycie – starsza pani lubi się myć i przebierać, nie protestuje. Jest chwiejna na nogach, za pomocą chodzika jest w stanie przejść tylko kilka kroków przy asekuracji opiekunki (dźwigania nie ma).

Trzeba przypominać o konieczności skorzystania z toalety. Na wszelki wypadek nosi pieluchomajtki, zdarza się,  że nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych. Nie przychodzą niemieckie służby medyczne – nie ma potrzeby, 2x w tygodniu przychodzi ktoś od Krankengimnastik.

Codziennie przy sprzyjającej pogodzie wychodzi się na spacer z wózkiem inwalidzkim. Podopieczna jest niewysoka (158 cm, ok. 55 kg) ale wózek jest dosyć ciężki. Można wskoczyć razem na kawę i ciastko do kawiarni.

Noce

Starsza pani budzi się 1-2 razy w nocy, chce skorzystać z toalety (krzesełko toaletowe). Kładzie się spać o 20, wstaje ok. 8 rano. Obecna na miejscu opiekunka uważa, że można w dzień wypocząć. W poniedziałki starsza pani od 8 do 16 przebywa w Tagespflege na zajęciach terapeutycznych.

Dieta i odżywianie

Nie ma żadnych zaleceń dietetycznych. Podopieczna preferuje świeżo przygotowane, domowe posiłki, lubi ciasta. Są wystarczające środki na zakupy, żeby można było dobrze i zdrowo odżywiać podopieczną i siebie. Posiłki muszą być pokrojone na porcje, pani je samodzielnie.

Zwierzęta w domu

Syna ma kota, który często przychodzi na taras podopiecznej, nie trzeba się nim zajmować. Informacja ostrzegawczo dla osób z alergią na sierść zwierząt.

Inne informacje

Syn jest troskliwy – zagląda do mamy 3 x dziennie, na krótko. Dłuższy czas wolny w poniedziałki, kiedy podopieczna jest w Tagespflege, codziennie Mittagspause i w weekend, kiedy przejeżdża w odwiedziny córka. Bardzo poprawne warunki współpracy pomiędzy rodziną podopiecznej i opiekunką.

Do dyspozycji opiekunki jest zadbany pokój, odpowiednio wyposażony. Internet bezprzewodowy – dobry dostęp w całym domu.

Spokojna okolica ale bardzo blisko do różnych sklepów – Aldi 5 min spokojnym krokiem.

Dojazd do ścisłego centrum Stuttgartu U-Bahn trwa 28 min, pociągi kursują co 10 min.

Kogo zapraszamy do aplikowania?

Opiekunki z trochę lepszą niż podstawową znajomością języka niemieckiego, z doświadczeniem organizacyjnym, które lubią stały plan dnia i jasne reguły współpracy. Do stawki podanej w zleceniu nie dodano premii wakacyjnej – sprawdź jak ją zdobyć!

Dodatkowe pytania? Chętnie odpowiemy we wszystkich Oddziałach ale najświeższe informacje o pracy na tym zleceniu ma Pani Kamila z biura w Lesznie ul. Dworcowa 6, 64-100 Leszno, Tel. +48 65 511 45 50.

Zapraszamy – zadzwoń, odwiedź nas lub wypełnij poniższą aplikację:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 535 909 300 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6463.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork