Szczegóły ogłoszenia

 • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
 • Termin rozpoczęcia zlecenia:
 • Miejsce pracy: Ottobrunn
 • Kod pocztowy: 85521
 • Długość zlecenia: 8 tygodni
 • Dostęp do Internetu: tak
 • Sklepy w pobliżu: tak
 • Płeć podopiecznego: kobieta
 • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece w Niemczech

Praca w opiece nad panią po wylewie. Podopieczna ma 89 lat, jest praktycznie osobą leżącą. Toaletę, zmianę pieluszki i krótką gimnastykę nóg wykonuje się w łóżku. Na skutek wylewu pani cierpi na afazję, cukrzycę, zaniki mięśni. Ma postępujące zwyrodnienie plamki żółtej oka, przez co bardzo słabo widzi.  Nie może sama wstać. Wszystkie czynności trzeba wykonywać delikatnie i powoli. Jest tęgą osobą (160/80) ale przesadzanie z wózka inwalidzkiego na łóżko i na odwrót wykonuje syn starszej pani. Pani może jeść tylko zmiksowane pokarmy, trzeba ją karmić. Do sondy żołądkowej podaje się głównie herbatki i preparaty równoważące dietę. Na tym miejscu pracy w opiece trzeba również w równomiernych odstępach czasu sprawdzać poziom cukru u chorej. Starsza pani spędza większość czasu na wózku. Drzemie albo ogląda telewizję. Poza problemami ze znajdowaniem słów (afazja) zachowała jasność umysłu, nie ma demencji. Trzeba 1x wstać w nocy i pomóc podopiecznej w zmianie pozycji. Poza tym nie ma zakłócenia snu opiekunki. Praca nie jest jednak łatwa, wymaga dużego doświadczenia.

Zakres podziału pracy w opiece z synem

W pokoju starszej pani jest zainstalowana kamera internetowa, jej syn podczas pracy kontroluje stan i samopoczucie mamy. W razie potrzeby dzwoni do opiekunki, która np. zajmuje się porządkami w innej części domu. Wieczorną toaletą i przygotowaniem mamy do spania zajmuje się syn. Syn przejmuje również takie czynności pielęgnacyjne, należące do opieki, jak dbałość o paznokcie u stóp, mycie włosów. Ze względu na tuszę starszej pani wszystkie opiekunki, które tu pracują prosimy o przestrzeganie zasady, że transferem zajmuje się syn lub niemieckie służby medyczne. Pan jest bardzo emocjonalnie związany z mamą, poważnie podchodzi do sprawy zapewnienia mamie odpowiedniej opieki. Nie miał wcześniej doświadczenia ale praca w opiece nad mamą wiele go nauczyła. Robi również zakupy a w weekendy przynosi do domu obiady.

Techniczne środki pomocy

Dom jest dobrze przygotowany do wykonywania pracy w opiece. Jest łóżko dla chorych z elektryczną regulacją wysokości, z materacem dobrej jakości. Jest wystarczająca ilość podkładów i pościeli. W łazience są uchwyty, jest podnośnik przy wannie, krzesełko toaletowe. Pani ma również podnośnik ułatwiający podnoszenie, zintegrowany z wózkiem inwalidzkim (Aufstehhilfe). Są odpowiednie ilości środków pielęgnacyjnych, odkażających, rękawiczki jednorazowe, pieluszki dobrej jakości.

Dom i otoczenie miejsca pracy

Przedmieścia Monachium, dobre połączenie S-Bahn z centrum miasta. Opiekunka dysponuje pokojem ok. 16 m kw. W pokoju jest radio i telewizor. Nie ma problemów z dostępem do Internetu i korzystaniem z tanich połączeń na telefony stacjonarne w Polsce. Łazienka i ubikacja do wyłącznego użytkowania. W okolicy jest ładny basen. Nie ma roweru ale w okolicy są ciekawe trasy spacerowe. Najbliższe sklepy w odległości ok. 600 m. W obowiązki wprowadzi poprzednia opiekunka.

Oczekiwania klienta

Wystarczy średnia znajomość języka niemieckiego. Ważniejsze są kompetencje i doświadczenie w pracy w opiece, umiejętność obchodzenia się z chorym leżącym. Można palić papierosy ale tylko na zewnątrz (przed domem jest niewielki ogródek, mieszkanie ma też taras). Prawo jazdy nie jest wymagane. Możliwa jest dodatkowa komunikacja językowa po francusku.

Warunki zatrudnienia

Szczegółowe informacje o ofercie naszej firmy i zakresie obowiązków.

Premia za pracę w Wigilię, Boże Narodzenie i Nowy Rok – łącznie 288 euro, wypłacane bez dodatkowych zastrzeżeń i obwarowań.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

Zanim wyrazisz zgodę zapoznaj się z pouczeniem znajdującym się poniżej.

* ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Pouczenie:

 1. Współadministratorami danych osobowych są:
  • CareWork24 Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie [kod 00-867 Warszawa], ul. Jana Pawła II 27, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000562201, NIP 6972316254, REGON 361729081,
  • CareWork Sp. z o.o. Plus Sp. k. z siedzibą w Strzelcach Opolskich [kod 47-100 Strzelce Opolskie], ul. Henryka Pobożnego 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000651140, NIP 7561980057, REGON 366026556,
  • GKT Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach [kod 44-100 Gliwice], ul. Dolnych Wałów 9, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000491645, NIP 6312651584, REGON 243443002,
  • GKT Serwis Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich [kod 47-100 Strzelce Opolskie], ul. Henryka Pobożnego 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000249722, NIP 7561894487, REGON 160058998,
   z którymi może się skontaktować się pisząc na adresy ich siedziby, lub pod numerem telefonu 32 336 90 60 fax:32 720 20 84
 2. Z inspektorem danych osobowych może się Pan/Pani skontaktować poprzez Tel: 32 336 90 60 lub pisząc na adres 44-100 Gliwice ul. Dolnych Wałów 9, e-mail: daneosobowe@carework.pl
 3. Podstawą przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w celu przyszłych rekrutacji będzie udzielona przez Panią/Pana zgoda (ART. 7 RODO) w celach, na które wyrazi Pan/Pani zgodę.
 4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie wyrażonej zgody, w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych.
 5. Jeżeli wyrazi Pani/Pan zgodę na przetwarzanie danych do celów marketingowych Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane również w tym celu.
 6. Wyrażana przez Panią/Pana zgoda ma każdorazowo charakter dobrowolny jednak bez niej nie będziemy mogli informować o ofertach pracy jakie posiadamy i z jakich mógłby/by Pani/Pan skorzystać, konkursach oraz programach lojalnościowych.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani organizacji międzynarodowej bez odrębnej zgody.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres prowadzenia działalności przez Współadminitratorów, a w przypadku wycofania zgody do momentu złożenia oświadczenia w tym przedmiocie, z zastrzeżeniem, że zaprzestanie przetwarzania danych nastąpi wyłącznie w zakresie, w jakim nastąpiło wycofanie zgody (tj. w zakresie poszczególnych celów przetwarzania danych osobowych – (rekrutacja lub marketing usług).
 9. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 10. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. lub powszechnie obowiązujących przepisów.
 11. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach dopasowania posiadanych kwalifikacji do proponowanej Pani/Panu oferty pracy oraz poprzez elektroniczne metody rekrutacji.
 12. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przyszłych rekrutacji Pani/Pana dane osobowe mogą być również powierzone do przetwarzania podmiotom powiązanym ze Współadministratorami lub podmiotom, którym dane przekazywane są na zasadzie powierzenia o ile jest to konieczne dla prawidłowego zrealizowania procesu rekrutacji (np. klientom poszukującym opiekuna lub partnerom którzy współpracują ze Współadministartorami przy obsłudze klientów mających zapotrzebowanie na usługi opieki).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3537.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork