Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ottobrunn
  • Kod pocztowy: 85521
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece w Niemczech

Praca w opiece nad panią po wylewie. Podopieczna ma 89 lat, jest praktycznie osobą leżącą. Toaletę, zmianę pieluszki i krótką gimnastykę nóg wykonuje się w łóżku. Na skutek wylewu pani cierpi na afazję, cukrzycę, zaniki mięśni. Ma postępujące zwyrodnienie plamki żółtej oka, przez co bardzo słabo widzi.  Nie może sama wstać. Wszystkie czynności trzeba wykonywać delikatnie i powoli. Jest tęgą osobą (160/80) ale przesadzanie z wózka inwalidzkiego na łóżko i na odwrót wykonuje syn starszej pani. Pani może jeść tylko zmiksowane pokarmy, trzeba ją karmić. Do sondy żołądkowej podaje się głównie herbatki i preparaty równoważące dietę. Na tym miejscu pracy w opiece trzeba również w równomiernych odstępach czasu sprawdzać poziom cukru u chorej. Starsza pani spędza większość czasu na wózku. Drzemie albo ogląda telewizję. Poza problemami ze znajdowaniem słów (afazja) zachowała jasność umysłu, nie ma demencji. Trzeba 1x wstać w nocy i pomóc podopiecznej w zmianie pozycji. Poza tym nie ma zakłócenia snu opiekunki. Praca nie jest jednak łatwa, wymaga dużego doświadczenia.

Zakres podziału pracy w opiece z synem

W pokoju starszej pani jest zainstalowana kamera internetowa, jej syn podczas pracy kontroluje stan i samopoczucie mamy. W razie potrzeby dzwoni do opiekunki, która np. zajmuje się porządkami w innej części domu. Wieczorną toaletą i przygotowaniem mamy do spania zajmuje się syn. Syn przejmuje również takie czynności pielęgnacyjne, należące do opieki, jak dbałość o paznokcie u stóp, mycie włosów. Ze względu na tuszę starszej pani wszystkie opiekunki, które tu pracują prosimy o przestrzeganie zasady, że transferem zajmuje się syn lub niemieckie służby medyczne. Pan jest bardzo emocjonalnie związany z mamą, poważnie podchodzi do sprawy zapewnienia mamie odpowiedniej opieki. Nie miał wcześniej doświadczenia ale praca w opiece nad mamą wiele go nauczyła. Robi również zakupy a w weekendy przynosi do domu obiady.

Techniczne środki pomocy

Dom jest dobrze przygotowany do wykonywania pracy w opiece. Jest łóżko dla chorych z elektryczną regulacją wysokości, z materacem dobrej jakości. Jest wystarczająca ilość podkładów i pościeli. W łazience są uchwyty, jest podnośnik przy wannie, krzesełko toaletowe. Pani ma również podnośnik ułatwiający podnoszenie, zintegrowany z wózkiem inwalidzkim (Aufstehhilfe). Są odpowiednie ilości środków pielęgnacyjnych, odkażających, rękawiczki jednorazowe, pieluszki dobrej jakości.

Dom i otoczenie miejsca pracy

Przedmieścia Monachium, dobre połączenie S-Bahn z centrum miasta. Opiekunka dysponuje pokojem ok. 16 m kw. W pokoju jest radio i telewizor. Nie ma problemów z dostępem do Internetu i korzystaniem z tanich połączeń na telefony stacjonarne w Polsce. Łazienka i ubikacja do wyłącznego użytkowania. W okolicy jest ładny basen. Nie ma roweru ale w okolicy są ciekawe trasy spacerowe. Najbliższe sklepy w odległości ok. 600 m. W obowiązki wprowadzi poprzednia opiekunka.

Oczekiwania klienta

Wystarczy średnia znajomość języka niemieckiego. Ważniejsze są kompetencje i doświadczenie w pracy w opiece, umiejętność obchodzenia się z chorym leżącym. Można palić papierosy ale tylko na zewnątrz (przed domem jest niewielki ogródek, mieszkanie ma też taras). Prawo jazdy nie jest wymagane. Możliwa jest dodatkowa komunikacja językowa po francusku.

Warunki zatrudnienia

Szczegółowe informacje o ofercie naszej firmy i zakresie obowiązków.

Premia za pracę w Wigilię, Boże Narodzenie i Nowy Rok – łącznie 288 euro, wypłacane bez dodatkowych zastrzeżeń i obwarowań.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3537.

Powrót do ofert pracy