Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1450 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Würzburg
  • Kod pocztowy: 97674
  • Długość zlecenia: od 3 do 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Stan zdrowia podopiecznej

Praca w Wurzburgu, jedna podopieczna  w wieku  79 lat, ma ograniczenia ruchowe ze względu na chorobę Parkinsona (niezbyt zaawansowaną) ale głównie ze względu na przebyte złamania (biodro, kręgosłup). Do niedawna musiała codziennie nosić gorset ortopedyczny, teraz nie jest to potrzebne. Jest osobą spokojną i towarzyską.

Nie ma dźwigania i transferu – podopieczna wstaje i siada samodzielnie, przytrzymując się balkonika. Opiekunka musi tylko podać jej sprzęt i być obok. Pomimo, że może samodzielnie poruszać się po domu z rolatorkiem, najchętniej siedzi na wózku inwalidzkim. Trudno ją zmobilizować do podtrzymywania samodzielności. Pomiędzy pomieszczeniami w domu (pokój – kuchnia – łazienka) panią przesuwa się na wózku inwalidzkim. W jednym miejscu, przy dojściu do łazienki są 3 schodki. Dla ułatwienia pracy opiekunek położono na nich specjalną rampę.

Do toalety wystarczy zawieźć podopieczną na wózku, nie trzeba jej pomagać przy korzystaniu. Pani kontroluje potrzeby fizjologiczne. Profilaktycznie nosi wkładki – zdarza jej się popuścić mocz.  W porannej i wieczornej toalecie pomaga się tylko trochę  przy ubieraniu i rozbieraniu. Prysznic – na krzesełku prysznicowym, opiekunka pomaga w myciu.

Starsza pani, poza problemami z mobilnością,  jest w niezłej formie, nie ma problemów z pamięcią, słuchem i wzrokiem. Nie ma pracy w nocy. Dwa razy w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta.

Dodatkowa pomoc dla opiekunki

W poniedziałki i czwartki przychodzi pomoc domowa, przyjazna i sympatyczna osoba, dobrze nastawiona. Podopieczna ma dużo znajomych, na jej prośbę przywożą cięższe zakupy samochodem (listę sporządza się wspólnie). To co jest potrzebne na co dzień, kupuje opiekunka, nie ma problemów z wyżywieniem.

Posiłki

Przygotowuje opiekunka. Podopieczna nie ma diety, lubi jeść, określa, na co ma ochotę. Ustala się z nią menu na obiad – w piątek, podobnie jak w Polsce zawsze jest ryba (może być każdy gatunek z wyjątkiem łososia, szkodzi podopiecznej). Dużo mięsa i dodatków, chleb, wędliny, jajka, białe sery,  mało owoców i warzyw.

Pies w domu

W domku jest pies – staruszek, który traktowany jest jak członek rodziny. Też wymaga „opieki” –  trzeba go nakarmić, wypuścić na dwór. Niestety nad ranem zdarza mu się nie wytrzymać  i nabrudzi w kuchni.

Dodatkowe informacje 

Ładny dom jednorodzinny, do dyspozycji opiekunki na pierwszym piętrze pokój z dostępem do własnej łazienki i toalety. Internet bezprzewodowy WiFi (W-Lan), telewizor w pokoju.  Czas wolny dobrze zorganizowany, bez problemu.

Praca w Wurzburgu jest ciekawa!

Praca w dużym mieście – w Wurzburgu jest wiele ciekawych miejsc, w których można odpocząć – parki, muzea, baseny. Sklepy w pieszym zasięgu – m.in.  2 min pieszo od domu piekarnia, Edeka. Do większych centrów handlowych można łatwo podjechać komunikacją miejską.

Kogo szukamy?

Opiekunki, która dobrze zna język niemiecki.  Nie jest wymagane duże doświadczenie w opiece i pielęgnacji. Bardziej prowadzenie domu. I trzeba kochać zwierzęta – psiak jest kochany ale starutki.

Zadzwoń: Pani Katarzyna, kom. 504 922 687 lub wypełnij formularz zgłoszeniowy poniżej.

Oferta z premią wakacyjną!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 504 922 687 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6238.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork