Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Oberboihingen
  • Kod pocztowy: 72644
  • Długość zlecenia: do 29 września 2019
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy?

Nasz podopieczny to sympatyczny pan w wieku blisko 90 lat. Jego stan wymaga doświadczenia w pielęgnacji chorych w łóżku. Pan kilka lat temu przeszedł wylew, ma zawroty głowy, nie potrafi sam wstać, nie ma za bardzo siły pomagać.  Do pionizowania i transferu „wózek inwalidzki – łóżko – wózek inwalidzki” używa się  podnośnika ( z chustą). Noce przesypia spokojnie.

Czynności mycia, golenia i ubierania obywają się w łóżku (łazienka jest za mała na dwie osoby i nie jest przystosowana do potrzeb osób starszych.

Potrzeby fizjologiczne – na początku była  kaczka i podsuwacz, obecnie pan ma założony cewnik. Nie czuje już parcia na stolec – zakłada się pieluszkę.

Starszy pan jest wdzięczny za pomoc,  jest bardzo osłabiony fizycznie ale umysłowo funkcjonuje jak na swój wiek doskonale.

Kontakt z podopiecznym i zwyczaje żywieniowe

Pan całkiem dobrze widzi, nosi aparat słuchowy. Mówi z naleciałościami dialektu. Zachował sprawność umysłu, nie cierpi na demencję. Lubi porozmawiać, oglądać telewizję. Kiedyś dużą przyjemność sprawiało mu gotowanie, obecnie nie jest w stanie tego robić. Ma dobry apetyt, nie ma specjalnej diety. Woli potrawy łagodne w smaku. Nie przepada ani za ostrymi daniami ani za zbyt słodkimi. Lubi wszelkiego sałatki – brokułowa, jarzynowa, wszelkie wariacje sałatki ziemniaczanej. Dopóki nie zaufa opiekunowi, że będzie dobrze przygotowywał jedzenie, chce posiedzieć z nim w kuchni i pomagać (bardziej instruować co i jak). Trwa to ok. 7-10 dni dopóki nie nabędzie pewności, że jedzenie będzie takie, jak on lubi. Przestaje wtedy ingerować i w oczekiwaniu na posiłek czyta sobie spokojnie gazetę.

Pranie i prasowanie

Bardzo sympatyczna wiadomość – rzeczy do prania i prasowania zabiera córka, wpada raz w tygodniu (na krótko) i przywozi wszystko świeże, pachnące, wyprasowane!

Informacje organizacyjne

Starszy pan mieszka sam w jednopiętrowym domku jednorodzinnym, przed domem mały trawnik i kwiaty. Zajmuje pokoje na dole, dla opiekuna jest ładny, świeżo wyremontowany i wyposażony  pokój na górze.  Można również korzystać z drugiego pokoju na tym samym piętrze.
Rodzina podopiecznego jest związana z medycyną. Córka mieszka ok. 20 km od taty. Rodzina na początku  robiła większe zakupy, obecnie całość przejął opiekun. Rozliczamy się ze starszym panem, nie ma żadnych problemów z finansami i kształtowaniem listy zakupów.

 Do sklepów jest  blisko – Edeka, piekarnia w odległości 15 min spokojnym krokiem. Kościół katolicki – ok. 20 min pieszo. Po zakupy czy do kościoła można również jechać samochodem (małe auto terenowe, ręczna skrzynia biegów)

Na dłuższy czas wolny (środa albo czwartek do wyboru) – bardzo blisko jest piękne jezioro z kąpieliskiem, można podjechać też do Nürtingen.

Dostęp do Internetu – kabel.

Kogo szukamy?

Osoby, który zna trochę więcej niż podstawy języka niemieckiego, ma czynne prawo jazdy i doświadczenie w opiece nad chorymi wymagającymi pielęgnacji w łóżku. Można palić papierosy ale poza domem.

Praca w opiece na wakacje jest u nas dodatkowo premiowana

W 2019 r można zarobić 150 Euro netto dodatkowo za pracę w opiece, premia na wakacje i jej warunki – zajrzyj tu

Interesujesz się tym miejscem pracy a masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń:

– kom.  602 706 521 (pn-pt. od 9 do 15) – Szymon

lub skorzystaj z formularza kontaktowego tu

Możesz też wypełnić zgłoszenie poniżej:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7277.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork