Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Karlsruhe
  • Kod pocztowy: 76137
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasza klientka

Podopieczna jest osobą całkowicie samodzielną fizycznie. Mycie, ubieranie, rozbieranie – wykonuje samodzielnie, bardzo rzadko poprosi o drobną pomoc. Wszelkie kwestie higieniczne pod pełną kontrolą, porusza się również samodzielnie, podpiera się na laseczce spacerowej. Nosi aparat słuchowy, trochę słabo widzi.

Noce przesypia spokojnie a jeżeli się obudzi, nie wymaga żadnej pomocy opiekunki.

Obecność opiekunki potrzebna jest ze względu na pierwsze objawy otępienia starczego (demencja). Podopieczna ma 84 lata, mieszka sama. Jej przyjaciele zauważyli, że zapomina o posiłkach, ma problem z budową stałej struktury dnia. Szczególny problem jest z jedzeniem – pani potrafi jeść kolację nawet przez godzinę.

Z usposobienia jest towarzyską, łagodną osobą. Objawy demencji powodują, że chwilami jest zbyt szczera – mówi to co myśli, bez nadania wypowiedzi odpowiedniej formy grzecznościowej. Nie jest to obrażanie opiekunki czy otoczenia, agresja słowna. Po prostu momentami zaskakuje bezpośredniością niestosowną do sytuacji. Nie można tego przyjmować osobiście – to „mówi” choroba.

Posiłki, dieta, zakupy

Nie ma żadnej typowej diety. Zakupy robi sama opiekunka, trzeba zapytać podopieczną co chce do jedzenia na obiad. Podopieczna nie ingeruje w gotowanie. Jest odpowiednia ilość środków finansowych na zrobienie zakupów. Przy zwyczajowej w Niemczech popołudniowej kawie, raczej je się owoce, niż ciasta czy słodycze.

Organizacja odpoczynku dla opiekunki

Tradycyjna Mittagspause od 13 do 15. W niedzielę dłuższa przerwa od 15 do wieczora. Dodatkowo 1x w tygodniu do podopiecznej przychodzi przyjaciółka i zabiera ją na dwugodzinny spacer. Można uzgodnić inny system dłuższych przerw.

Dodatkowe informacje

Dobrze zorganizowane miejsce pracy, bez niespodzianek. Normalna współpraca pomiędzy podopieczną a opiekunką.

Praca w opiece w Karlsruhe

Jest to faktycznie praca w opiece w Karlsruhe a nie na obrzeżach miasta. Do pięknej i znanej galerii handlowej Ettlinger Tor pieszo można dojść w 20 minut a do Schloß Karlsruhe w 40. Można dojechać również komunikacją miejską ale tak to jest w dużych miastach, że jedzie się tyle samo czasu ile zajmuje dotarcie do celu piechotą. Kościół katolicki w odległości 3 min pieszo.

Warunki mieszkaniowe

Dom wielorodzinny, podopieczna ma swoje mieszkanie, dla opiekunki pokój ok. 20 m kw., wygodnie urządzony. Wspólne korzystanie z łazienki i ubikacji z podopieczną. Dostęp do Internetu przez WiFi (W-Lan).

Kogo szukamy?

Jest to typowa praca w opiece w dużym mieście (Karlsruhe), z podopieczną, która wymaga głównie wsparcia w prowadzeniu domu i budowy struktury dnia. Nie jest wymagane duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi ale dobry stopień znajomości języka niemieckiego jest niezbędny do zbudowania odpowiedniej relacji z podopieczną. Atrakcyjne miejsce pracy na wakacje np. dla nauczycieli lub opiekunek, które chcą trochę odetchnąć od czynności pielęgnacyjnych. Możliwość systematycznych 2-miesięcznych zmian z obecną opiekunką.

Dodatkowe informacje (również o premii za pracę w wakacje) można uzyskać najlepiej w naszym Oddziale w Lesznie, u Pani Ani – osobiście lub telefonicznie:  ul. Dworcowa 6
64-100 Leszno Tel. +48 65 511 45 50 

lub aplikować przez formularz zgłoszeniowy:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 61 110 07 83 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7200.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork