Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Dettingen unter Teck
  • Kod pocztowy: 73265
  • Długość zlecenia: od 4 do 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Ogólna charakterystyka miejsca pracy

Nasi klienci to  małżeństwo – opieki wymaga starszy pan (86 lat, szczupły, 175 wzrostu). Cierpi na chorobę Parkinsona. Jego żona jest w pełni sprawna fizycznie i umysłowo, jeździ samochodem. Prowadzi się razem z nią gospodarstwo domowe ale czynności pielęgnacyjne wykonuje się tylko w stosunku do męża. Starsi państwo są bardzo mili, ciepli i dbają o dobro opiekunki. Często pytają czy czuje się u nich dobrze. Jest to praca w opiece w małym miasteczku w Baden Württemberg, nie na wsi ale też nie w wielkiej aglomeracji, w powiecie Esslingen. Dom wielorodzinny, przed domem pięknie zaprowadzony ogród dekoracyjny, kilka grządek użytkowych.

Zadania przy podopiecznym.

Podopieczny ma zaawansowaną chorobę Parkinsona – jest mocno powykręcany – ręce, nogi, jest bardzo chwiejny ale waleczny – chodzi po domu bez żadnej laski czy balkonika. Jest zagrożenie upadkiem ale zarówno pan jak i jego żona uważają, że co ma się stać to się stanie a ważniejsze jest zachowanie chociaż odrobiny dawnej samodzielności.

Dźwigania czy transferu nie ma – rano tylko trzeba pomóc wstać panu z łóżka – przy chorobie Parkinsona po nocy chorzy są bardzo zesztywniali. Pan współpracuje, żona ZAWSZE pomaga. Razem prowadzą pana do łazienki, opiekunka go myje, goli, kremuje łysinkę (pan ma bardzo spierzchnięta skórę na głowie). Pan jest bardzo czysty, zadbany, miły i wdzięczny za pomoc. Mówi trochę niewyraźnie, słuch i wzrok osłabiony w sposób charakterystyczny dla podeszłego wieku. Posiłki je sam, trzeba mu tylko pokroić jedzenie na porcje.

W pełni kontroluje potrzeby fizjologiczne. W słabszy dzień trzeba pomóc mu się rozebrać i ubrać w łazience. W ciągu dnia podopieczny stara się być samodzielny, wieczorem trzeba znowu pomóc przy przebraniu i odprowadzeniu do łóżka. Dziękuje za pomoc. Noce są spokojne.

Podział obowiązków

Żona podopiecznego nie traktuje obecności opiekunki jako pretekstu do całkowitego wyłączenia się z obowiązków. Potrzebuje głównie pomocy przy opiece nad mężem, większość prac domowych wykonuje sama. Jeżeli chce pomocy to o nią prosi. Trzeba się dostosować do zasad, jakie panują w tym domu.
W czasie kiedy odbywa się poranna toaleta starszego pana, żona podopiecznego szykuje dla wszystkich śniadanie.
Po śniadaniu opiekunka sprząta razem z żoną. Potem jakieś prace domowe albo wspólny wjazd na zakupy. Pani pyta w sklepie, co opiekunka lubi i chętnie to kupuje.
Obiady gotuje żona, bardzo smaczne jedzenie. Czasami grzecznie prosi opiekunkę o pomoc. Może też zaproponować opiekunce samodzielne przygotowanie jakiegoś specjału z polskiej kuchni.
Obecna na miejscu opiekunka bardzo lubi pracę w ogródku. Jeszcze do niedawna ogrodem zajmował się podopieczny. Jest to piękny ogród rekreacyjny, zadbany, wypieszczony, kilka grządek użytkowych. Opiekunka i żona podopiecznego  po kawce wychodzą popracować w ogrodzie, pan zostaje sam w domu.

Informacje organizacyjne

Warunki mieszkaniowe są dobre.  Łazienka wspólna – aby uniknąć porannego problemu kto ma kiedy z niej skorzystać, umawia się po prostu z panią domu o której kto wstanie. Internet przez WiFi, syn podłączył specjalnie router dla naszych pań. W pokoju opiekunki jest telewizor, bardzo nowoczesny,  niemieckie kanały.  Czas wolny dobrze uregulowany. Rower do dyspozycji opiekunki. Tak jak na terenie całej Baden Württemberg są tu piękne ścieżki rowerowe – praca w opiece wymaga relaksu. Blisko jest kościół. Sklepy również w pieszym zasięgu – ok. 20 min pieszo lub 10 min rowerem. Blisko do Kircheim Unter Teck.

Interesuje Cię praca w opiece w Baden Württemberg? 

Jeżeli znasz język niemiecki, nie palisz papierosów, jesteś kulturalną osobą, chcesz odpocząć od ciągłego poczucia odpowiedzialności za wszystko i poprawić znajomość języka niemieckiego – to jest idealne miejsce pracy! Oprócz podanego wynagrodzenia można otrzymać naszą premię wakacyjną do 150 euro – sprawdź warunki tutaj.

Zadzwoń lub wyślij SMS – 664 191 711 Pani Ewelina (pn-pt 9-15)

albo wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 012 659 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7137.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork