Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1211 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Donzdorf
  • Kod pocztowy: 73072
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece już za kilka dni!

Praca w opiece nad starszym panem, który cierpi na rzadkie schorzenie – zespół Schwartza – Baretta (SIADH), osteoporozę, ma rozrusznik serca. Wstaje i siada samodzielnie, porusza się z balkonikiem, poza domem na większe odległości na wózku inwalidzkim.  Czasami trzeba pomóc mu wstać z ubikacji ale jest to naprawdę pomoc a nie dźwiganie. Pieluszki i wkładki na wszelki wypadek – starszy pan zachował kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi.  Poranną i wieczorną toaletę wykonują niemieckie służby medyczne.  Przejmują także pracę w opiece nad panem, kiedy nasza opiekuna ma wolne, na zmianę  z członkami rodziny podopiecznego. Pan ma trójkę dzieci i czworo wnucząt. Rodzina jest bardzo ze sobą związana i chętnie pomaga w rozwiązywaniu ewentualnych problemów w pracy w opiece. Bardzo cenią pracę polskich opiekunek.

Pan jest niekłopotliwą i mało angażującą otoczenie osobą, ma już swoje lata i ceni sobie po prostu własny spokój. Lubi dobrze zjeść, najbardziej smakują mu typowe niemieckie potrawy. Jest na początku trochę zdystansowany ale szybko nabiera zaufania. Uwaga – pan nie toleruje osób palących papierosy!

Warunki bytowe i organizacja pracy w opiece.

Opiekunka ma do dyspozycji duży, osobny pokój (sanitariaty do wyłącznego użytku). Pokój jest naprawdę ładnie wyposażony. Jest dostęp do Internetu, można korzystać z tanich połączeń telefonicznych do Polski na telefony stacjonarne. Na czas wolny – rower do dyspozycji. Codziennie Mittagspause a dwa razy w tygodniu pomiędzy 13 a 18 dłuższa przerwa. W tej samej miejscowości pracuje duże opiekunek osób starszych z Polski. Zmienniczka, która chce tam wracać w połowie stycznia 2017 zapewnia, że w można poznać sympatyczne koleżanki opiekunki i nie trzeba się bać samotności i nudy na przerwach. Większe miejscowości w pobliżu to Göppingen (17 km)  i Schwabisch Gmund  (18 km).  Klient preferuje dojazd busikiem „pod drzwi” albo można dojechać autokarem Schwabich Gmund, rodzina odbierze z dworca. Alernatywnie dojazd  do Ulm i stamtąd  regionalnym pociągiem. Zwrot kosztów podróży do wysokości 150 Euro w obie strony. Zmienniczka wyjeżdża  19 listopada. Na przekazanie obowiązków pomiędzy opiekunkami przewidziano 2 dni.

Oczekiwania w stosunku do opiekunki.

Mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego.  Prawo jazdy nie jest wymagane. Tak jak w większości miejsc pracy, klient oczekuje, że opiekunka będzie osobą pogodną i wesołą, cierpliwą i życzliwe ustosunkowaną do taty.  Oferta nie jest skierowana do osób palących papierosy – i starszy pan i jego rodzina są zdecydowanymi wrogami nałogu tytoniowego.

Warunki zatrudnienia i ogólny opis obowiązków w pracy opiekunki. Dodatkowa premia w wysokości 288 euro netto za pracę w okresie świąteczno – noworocznym!

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4393.

Powrót do ofert pracy