Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: okolice Lörrach
  • Kod pocztowy: 79669
  • Długość zlecenia: 5-8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Nasza podopieczna ma 97 lat i mimo wieku jest sprawna psychicznie. Zdarza się, że ma problem z pamięcią i zapomina o czymś, wynika to po prostu z wieku a nie z choroby. Nie ma diety, lubi dobrze zjeść. Preferuje tradycyjna kuchnie niemiecką. Posiłki je samodzielnie, niektóre rzeczy trzeba pokroić na mniejsze kawałeczki. Czyta chętnie gazety i robi na drutach. Wcześnie chodzi spać – już koło godziny 19-19.30, noce przesypia spokojnie.

Sposób poruszania się

Jest wysoką, postawną osobą, tęgą. Ma związane z wiekiem i sporą nadwagą problemy z poruszaniem się ale nie ma żadnego dźwigania. Spędza większość dnia w pozycji siedzącej, w wózku inwalidzkim albo półsiedzącej w łóżku, trzeba ją cierpliwie namawiać do zmiany pozycji. Pomoc opiekunki przy poruszaniu się polega na ty, że podstawia podopiecznej chodzik. Starsza pani wstaje trzymając się mocno chodzika i w tym samym czasie opiekunka szybko podsuwa wózek inwalidzki, żeby podopieczna usiadła. Tę czynność wykonuje się 3 razy w ciągu dnia. Gdyby nastąpiło jakieś nagłe pogorszenie stanu zdrowia – jest podnośnik.

Higiena osobista

Czynności związane z higieną ciała, ubieraniem i rozbieraniem, zmianą pieluszkomajtek wykonuje się w łóżku. Starsza pani należy do tych osób, które z wiekiem zaczynają bać się wody. Opiekunka wlewa wodę do miski moczy myjkę i wyciera podopiecznej twarz, dłonie, szyje, zmienia również pampersa itp.  Do mycia głowy przychodzi fryzjerka – podopieczna mówi, na kiedy umówić wizytę. Ubieranie – samodzielnie góra, spodnie i skarpetki przy pomocy opiekunki.

Informacje organizacyjne

Zakwaterowanie

Do dyspozycji opiekunki dwa pokoje. Starsza pani praktycznie nie korzysta sama z łazienki, więc jest ona prawie do wyłącznej dyspozycji opiekunki. Dom wielorodzinny, przed domem ogródek kwiatowy (pielęgnacja nie należy do obowiązków opiekunki). Dostęp do Internetu przez Wi-Fi (W-LAN) w całym domu, w pokoju opiekunki nie ma telewizora.

Zakupy

Wszystkie potrzebne sklepy w pieszym zasięgu (starsza pani codziennie daje pieniądze na zakupy, nie ma z tym żadnych problemów, sama lubi dobrze zjeść i dba też o opiekunkę. Dobra piekarnia dosłownie za rogiem, Aldi ok. 5 min spacerowym krokiem, Penny w innym kierunku, w podobnej odległości. Są sklepy odzieżowe i przemysłowe.

Otoczenie rodzinne

Syn odwiedza mamę co drugi tydzień, nie jest kłopotliwą osobą.

Przerwy na regenerację

Czas wolny dobrze zorganizowany – i codzienne przerwy poobiednie i dłuższe.

Inne informacje

Bardzo blisko od domu jest gminna szkoła językowa z kursami nauki języka dla obcokrajowców. Miasteczko położone jest nad rzeką – piękne tereny spacerowo – rekreacyjne, czyste powietrze. Do Bazylei (Basel) – 40 km dojazd pociągiem regionalnym trwa ok. 50 min w jedną stronę. W miasteczku są zarówno kościoły katolickie jak i ewangelicki (wszędzie blisko). W regionie większość mieszkańców posługuje się dialektem – jego główna cecha jest taka, że zamiast „K” wymawia się na początku „Ch” np. Kind =Chind.

Wymagania wobec opiekunki

Oczekujemy kontaktowej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi w zakresie higieny w łóżku. Dodatkowym atutem będzie znajomość kuchni niemieckiej. Dobre miejsce pracy dla osób, które lubią uregulowany, stabilny plan dnia.

Bliższych informacji chętnie udzielą nasi pracownicy w każdym oddziale firmy ale wszystkie tajniki oferty najlepiej znają koleżanki z Oddziału  w Lesznie: ul. Dworcowa 6, 64-100 Leszno, Tel. +48 65 511 45 50


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 012 659 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3943.

Powrót do ofert pracy