Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1550 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Guntersblum
  • Kod pocztowy: 67583
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Oferta – praca w opiece 30 km od Meinz

Praca w opiece w centrum sporego miasteczka należącego do aglomeracji Meinz. Nasza podopieczna ma 84 lata, jest średniego wzrostu i średniej budowy ciała. Cierpi na ogólną słabość starczą i jest kilka miesięcy po leczeniu depresji. Porusza się samodzielnie (wstawanie, siadanie, chodzenie), korzysta do pomocy z chodzika. Kontroluje potrzeby fizjologiczne (nosi wkładki na wszelki wypadek). Jak na swoje lata ma dobry słuch i wzrok, nie ma zaburzeń mowy i objawów choroby otępiennej. Przyczyną depresji był lęk przed starością i utratą samodzielności. Leczenie znacznie poprawiło jej samopoczucie, potrzebuje jednak codziennego wsparcia ze strony osób trzecich.

Organizacja dnia podopiecznej

Starsza pani wstaje ok. 8.30, sama się myje i ubiera, rzadko poprosi o niewielką pomoc. Ok. 9.30 je śniadanie (nie ma żadnej specjalnej diety). W poniedziałki, środy i piątki po śniadaniu ma godzinne zajęcia z fizjoterapeutą. W pozostałe dni chętnie wychodzi z opiekunką na spacer i po zakupy. Poza domem porusza się z rolatorem. Obiad zwyczajowo o 13, od 14-16 jest Mittagspause. Ok. 16 kawa i coś słodkiego.

Przy ładnej pogodzie po podwieczorku chętnie udaje się znowu na spacer w towarzystwie opiekunki. Około 18.30 je kolację, potem ogląda telewizję i ok. 21.30 szykuje się do spania. Przy wieczornej toalecie, podobnie jak przy porannej, radzi sobie praktycznie samodzielnie. O 22 kładzie się do spania (śpi spokojnie, nie budzi opiekunki). Prosi zawsze o pomoc w dokładnym przykryciu kołdrą.

Dodatkowe informacje dla opiekunki

W tej pracy niezbędne jest prawo jazdy z praktyką (jest samochód ze zwykłą skrzynią biegów) i dobra znajomość języka niemieckiego. Starszą panią zawozi się na wizyty lekarskie, do fryzjera, do ergoterapeuty. Jest to również osoba, z którą trzeba rozmawiać, umieć poprowadzić rozmowę w języku niemieckim na różne tematy. Nie są potrzebne specjalne umiejętności opiekuńcze czy pielęgnacyjne. Najważniejsza jest funkcja tzw. towarzysza społecznego, czyli po prostu być i trochę wspierać.

Prawo jazdy przydaje się także w czasie wolnym (dobrze zorganizowany), ponieważ jest to praca w opiece w miasteczku położonym niecałe 30 km od Meinz (Moguncja).

Inne informacje

Starsza pani mieszka w dużym domu jednorodzinnym. Jest on podzielony (oddzielone mieszkania) na dwie części. Wspólna jest tylko piwnica i ogród wypoczynkowy przed domem. W  jednej części mieszka córka z rodziną, mają psa – nie ingerują w pracę opiekunki, nie wykonuje się na ich rzecz żadnej pracy. Są dobrym wsparciem w sprawach organizacyjnych.

W mieszkaniu podopiecznej dla opiekunki przeznaczony jest duży, zamykany pokój (powierzchnia ponad 30 m kwadratowych). Dostęp do Internetu przez Wi-Fi w całym domu. Sklepy znajdują się w pieszym zasięgu. Można również pojechać samochodem lub na rowerze. W bliskiej okolicy jest bardzo dużo winnic.

Wymagania w stosunku do kandydatów

Dobra znajomość języka niemieckiego, na poziomie umożliwiającym w miarę swobodną konwersację, prawo jazdy z praktyką, łagodne i spokojne usposobienie. Dobre miejsce pracy w opiece dla opiekunów, którzy chcą zwiedzić Meinz lub mają tam znajomych.

Sprawdź jak długo zostać na tym zleceniu, żeby skorzystać z premii wakacyjnej 2019!

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7058.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork