Szczegóły ogłoszenia

  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: 79539 Lörrach
  • Kod pocztowy: Okolice
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece dla doświadczonej osoby – opieka nad mieszkającą samotnie panią w wieku 96 lat. Pani mieszka sama w domu wielorodzinnym. Jest podopieczną praktycznie leżącą (osłabienie, nadwaga) ale potrafi jeszcze samodzielnie się przesiąść z łóżka na fotel, nie trzeba dźwigać a jedynie asekurować.

Córka tak opisuje sposób w jaki mama to robi: „Es geht, dass meine Mutter selbst aus Bett und Sessel aufsteht; sie zieht sich am bereitgestellten Rollator hoch (Geduld, kann dauern) und macht dann eine kleine Drehung, um sich in den daneben gestellten Rollstuhl zu setzen”. Trzeba podać podopiecznej balkonik, pani się powolutku podnosi, lekko przekręca i przesiada na wózek inwalidzki lub na fotel.

Starsza pani lubi dobrze zjeść, ma swoje określone upodobania żywieniowe. W domu są przygotowane przez córkę pomocne notatki z przepisami i informacjami o ulubionych dania mamy. Pani je samodzielnie, niektóre rzeczy trzeba jej pokroić. Umiejętność gotowania jest  bardzo ważna w tym miejscu pracy w opiece.

Czynności pielęgnacyjne – trzeba panią ubierać i rozbierać, umyć w łóżku, założyć wkładki. Mycie nie jest ulubioną czynnością starszej pani, wymaga jej zgody i namawiania. Wszystko jest do osiągnięcia przy zachowaniu cierpliwości. Ponieważ podopieczna jest już w bardzo sędziwym wieku, ważne są spokojne, cierpliwe ruchy, bez gwałtownego podnoszenia np. nogi czy ręki bez uprzedzenia. Starsza pani zachowała jasność umysłu, można z nią rozmawiać, informować o tym, co chcemy zrobić i jak ma nam pomóc.  Z tego powodu jest to raczej praca w opiece dla kogoś, kto ma spore doświadczenie w pielęgnacji ciała u podopiecznych.

Starsza pani używa dialektu ale jest sprawna umysłowo, można poprosić o powtórzenie informacji. Nie ma problemów ze wzrokiem, gorzej jest ze słuchem – należy mówić głośno i wyraźnie.

Ze względu na systematyczny plan dnia, to jest dobre miejsce pracy w opiece dla osób, które lubią wcześnie kłaść się spać i spokojnie przesypiać noce. Podopieczna kładzie się spać najpóźniej o 19.30. Nie budzi w nocy, nie woła.

Po bliższe informacje zapraszamy do naszych biur. Szczególnie dużą wiedzę o tym miejscu pracy w opiece w Niemczech mają koleżanki z naszych Oddziałów w Legnicy , zwłaszcza Pani Jola i Ania.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 012 659 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3943.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork