Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ellwangen
  • Kod pocztowy: 73479
  • Długość zlecenia: od 6 tygodni do 12 tygodni - do uzgodnienia
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Oferta dla cierpliwych początkujących

Praca w opiece bez znajomości języka niemieckiego (prawie – kilka podstawowych słów i zwrotów trzeba znać) – jedna podopieczna, chodząca. Pani ma 84 lata, wymaga opieki ze względu na pogłębiające się objawy demencji. Nie zauważa u siebie choroby. Nie ma bliższej rodziny, jest przyzwyczajona do tego, że do domu przychodzi dużo osób, które zajmują się nią zawodowo – gospodyni domowa, druga pomoc domowa, rehabilitanci itp. Pani ma w domu dużą ilość leków bez recepty, nikt nie ma wpływu na to, ile i jakie leki pani przyjmuje, jest to tylko i wyłącznie jej odpowiedzialność.  Pani porusza się samodzielnie lub z balkonikiem. Jest podział obowiązków pomiędzy naszą opiekunką a pozostałym personelem do obsługi podopiecznej.

Obowiązki opiekunki

Przekazanie obowiązków odbędzie się w języku polskim przez zmienniczkę, przez 2 dni. Dla podopiecznej najważniejsza jest czyjaś obecność, komunikacja w języku niemieckim nie jest ważna. Opiekunka gotuje codziennie owsiankę na śniadanie (na 8 rano), pomaga przy myciu, nakładaniu środków do pielęgnacji skóry, ubieraniu. Następnie wykonuje drobne prace domowe i ewentualnie towarzyszy starszej pani do ubikacji (pomoc w rozebraniu się, ubraniu, oczyszczeniu).  Są to klasyczne czynności – praca w opiece którą można wykonać bez znajomości języka.

Zarządzaniem całym gospodarstwem domowym zajmują się na zmianę dwie panie z Niemiec, które od wielu lat pracują w tym miejscu. Na zmianę gotują obiady (opiekunka pomaga), rozmawiają z podopieczną, organizują wizyty specjalistów od rehabilitacji, osób wyspecjalizowanych w rozmowach i zajęciach z chorymi na demencję, ogrodnika, zajmują się zakupami itp.  Na początku współpracy z tym klientem były niejasności co do podziału obowiązków domowych, jest to obecnie jasno i wyraźnie uregulowane. Panie z Niemiec zostają z podopieczną również na czas wolny opiekunki.

Główna rola opiekunki polega na tzw. po prostu być. Zachowanie starszej pani jest uciążliwe. Nie lubi być sama, nasza opiekunka została zatrudniona dodatkowo, ponieważ podopieczna – nie mając nikogo koło siebie – zamęczała otoczenie telefonami. To się często zdarza na początku demencji. Noce są ostatnio spokojne, zdarza się max. jeden raz w tygodniu, że starsza pani zawoła, żeby podać jej picie lub ma ochotę na rozmowę (nie oczekuje odpowiedzi ale obecności słuchacza). Nie trzeba się martwić, że się nie rozumie – to jest praca w opiece bez znajomości języka niemieckiego. W razie czego, można odespać w dzień, kiedy przychodzą niemieckie gospodynie.

Dodatkowe informacje

Dom i warunki bytowe dla naszej opiekunki są na bardzo wysokim poziomie. Dostęp do Internetu. W domu jest jednak bardzo ciepło, podopiecznej jest ciągle zimno i całą jesień, zimę i wiosnę temperatura w domu wynosiła ok 30 stopni. Dom położony jest w zadbanej dzielnicy domków jednorodzinnych. Do sklepów pieszo jest ok. 10-20 min drogi. Kościół katolicki w odległości 1,3 km od domu.

Zapraszamy do aplikowania osoby, które chcą rozpocząć pracę w  opiece nad osobami starszymi w Niemczech ale boją się wyjechać bez znajomości języka. Wymagane jest przede wszystkim doświadczenie (może być domowe) w kontakcie z osobami z otępieniem starczym.  Zlecenie jest dobrze przygotowane organizacyjnie, nie jest łatwe ale można tu bezpiecznie pracować i oswoić się ze specyfiką pracy oraz rozwinąć umiejętności językowe.

Podany zarobek można powiększyć o naszą premię letnią w wysokości do 150 euro! Regulamin premii

Masz dodatkowe pytania – zadzwoń lub wyślij SMS! Pani Małgorzata, tel kom. 880  222  772 (od 9-15) lub skorzystaj ze znajdującego się poniżej formularza zgłoszeniowego.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 880 222 772 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7117/19.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork