Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Liebenburg
  • Kod pocztowy: 38704
  • Długość zlecenia: 4 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę ?

Praca u podopiecznej w małym miasteczku w okolicy Braunschweig (ok. 40 km).

Starsza Pani ma 87 lat, 50 kg i około 160 cm wzrostu.

Cierpi na osteoporozę, chodzi mocno pochylona z pomocą laski. Ma protezę bioder, zwyrodnienie kręgosłupa. Śpi w pozycji siedzącej, czasami się przebudzi ale nie wymaga to interwencji opiekunki. Bywa zmieszana, zapomina się, myli dzień z nocą, czasem pomarudzi (w tym wieku ma prawo). Ogólnie jest spokojną, schorowaną ale życzliwą osobą.

Porusza się z pomocą balkonika. Sporo czasu spędza w specjalnym, regulowanym fotelu. Z niewielką pomocą jest w stanie się sama umyć i ubrać/rozebrać. Prysznic chce brać sama. W ciągu dnia nosi wkładki, a na noc opiekunka zakłada pieluszkę. Nie jest absorbującą osobą.

Dobrze widzi i słyszy, ma problemy z pamięcią ale nie są to objawy demencji tylko typowe dla wieku problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Seniorka prowadzi bardzo regularny tryb życia. Dzień zaczyna się o 7.00 a kończy około 19.00

Praca w okolicy Braunschweig

Praca w bardzo malutkim miasteczku w okolicy Braunschweig (Braunschweig 40 km, Hannover ok. 70 km).

Podopieczna mieszka sama (owdowiała w tym roku) w ładnym domu „z duszą”. Okolica bardzo piękna, typowo rolnicza. Podopieczna kiedyś z mężem również prowadziła gospodarstwo – zajmowali się wyrobem serów.

Nie ma w pobliżu sklepów a więc nie ma pokus na wydanie pieniędzy. Najbliższe większe miasto to Goslar. Są małe sklepiki i piekarnia w niedalekim miasteczku Jerstedt ale to piesza wyprawa polnymi drogami na ok. 30 min ostrego marszu w jedną stronę.

W miasteczku jest kościół ewangelicki.

Zakupy przywozi wnuk lub syn, opiekunka może spokojnie podać swoją listę. Obecna opiekunka nie narzeka na wyżywienie.

Posiłki

Podopieczna lubi sama gotować obiady. Nie potrafi przestawić się na gotowanie dla małej ilości osób, obiady szykuje czasami jak dla wielu wygłodniałych osób. Jedzenie zostaje, pani nie lubi nic marnować, trzeba pilnować terminów ważności. Opiekunka może gotować dla siebie osobno. Jest to największy minus tej oferty pracy.

Zakwaterowanie

Do wyłącznej dyspozycji opiekunki  duży, wygodnie urządzony pokój, łazienka i toaleta do wyłącznego użytku. W pokoju jest telewizor, w całym domu dostęp do Internetu przez WiFi (W-Lan).

Czas wolny bardzo dobrze uregulowany. Jest to zdecydowany plus tej oferty pracy – regularny plan dnia (od 7-19) i dużo czasu wolnego, nie ma pod tym względem żadnych stresów.

Dojazd

Najbliższy przystanek autokarowy w okolicy jest w Braunschweig, dlatego na to miejsce pracy najlepiej dojechać małym busem pod sam dom. Podopieczna ma rodzinę ale ze względu na stan zdrowia (syn choruje) i codzienne obowiązki zawodowe wolą taka formę przyjazdu. Jak zawsze, koszty podróży zwraca klient niemiecki do wysokości 150 euro za podróż w obie strony.

Kogo szukamy?

Opiekunki, która w miarę dobrze posługuje się językiem  niemieckim, lubi spokój i wieś, chce odpocząć od miejskiego zgiełku i zanieczyszczonego powietrza. Mile widziane osoby niepalące. Starsza pani jest bardzo poskręcana przez osteoporozę ale nie są tu potrzebne duże umiejętności opiekuńcze, jest to dobre miejsce pracy w opiece na wakacje. Wprowadzenie w obowiązki przez stałą opiekunkę – robi sobie miesięczną przerwę i wraca.

Dodatkowych informacji chętnie udzieli Pani Ada – telefonicznie – tel. kom. 696814159 (w godz. 9-15) lub osobiście w naszym biurze w Poznaniu, ul. Głogowska 84 (vis a vis Rynku Łazarskiego). Zapraszamy również do innych Oddziałów! 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 1257.

Powrót do ofert pracy