Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Taufkirchen
  • Kod pocztowy: 82924
  • Długość zlecenia: 6-8 tygodni, do ustalenia
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Poważny i stanowczy podopieczny

Opiekujemy się panem w wieku 85 lat, wysoki mężczyzna (ok.190 cm/90 kg), samodzielny fizycznie. Nasz podopieczny nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu się – wstaje, siada, chodzi samodzielnie. Kontroluje potrzeby fizjologiczne (zdarzają się niezbyt często ataki niestrawności), sam się ubiera i rozbiera, niekiedy wymaga drobnej pomocy przy umyciu. Je samodzielnie, dobrze widzi, nosi aparaty słuchowe. W nocy budzi się ale nie budzi opiekuna. Lubi i potrafi sam decydować o tym co i w jaki sposób ma być zrobione.

Choroby

Nasz podopieczny jest tzw. Makumarpatient – ze względu na schorzenie serca przyjmuje leki rozrzedzające krew. Głównym powodem, dla którego rodzina starszego pana zdecydowała się na zatrudnienie firmy opiekuńczej (przed 2 laty) były zaawansowane problemy z pamięcią krótkotrwałą. Po licznych badaniach stwierdzono, że zaczyna rozwijać się choroba Alzheimera.

Z charakterystycznych objawów tego schorzenia na tym etapie uwidacznia się duża nieufność (bez agresji), kurczowe trzymanie się podjętych decyzji, upór, długotrwały proces ustalania np. co ma być przygotowane do jedzenia, duża aktywność fizyczna (pan jest mistrzem organizowania niezapowiedzianych wypadów samochodem – prowadzi opiekun – po zakupy, do znajomych), konieczność ustępowania i postępowania według woli podopiecznego.

Dodatkowa pomoc dla opiekuna

Nie przychodzą niemieckie służby medyczne – na razie nie ma takiej potrzeby. Raz w tygodniu przychodzi na 3 godziny Putzfrau. Jest ściśle podzielony zakres obowiązków – pani zajmuje się porządkami na 1 piętrze domu i praniem podopiecznego. Pozostały zakres prowadzenia domu, w tym bieżące porządki należą do naszych zadań.

Zwyczaje żywieniowe

Podopieczny nie ma żadnej szczególnej diety, wie co lubi jeść, lubi dobre jedzenie. Codzienną trudnością w tym miejscu pracy jest ustalenie ze starszym panem, co chciałby zjeść na obiad. Ma problem z podjęciem decyzji.

Prawo jazdy jest bardzo ważne

Z podopiecznym jeździ się po zakupy (opiekun może kupić dla siebie na co ma ochotę, może zrobić zakupy również sam), do lekarza do Monachium, w odwiedziny do znajomych. Na miejscu jest w miarę nowy, dobrze utrzymany samochód z automatyczną skrzynią biegów i stale aktualizowaną nawigacją.

Informacje organizacyjne

Nieduży dom jednorodzinny, przed domem trawa i trochę kwiatów. Dla opiekuna przeznaczony jest elegancki pokoik z własną łazienką (niedawno wyremontowaną). W pokoju jest telewizor. Dostęp do Internetu bezprzewodowy – WiFi. Czas wolny – bez problemu codzienna przerwa poobiednia i dłuższe wolne. Sklepy w pieszym zasięgu – dyskont Norma ok. 5 min spacerowym krokiem.

Dzieci starszego pana nie odwiedzają go zbyt często, w razie potrzeby bardzo konkretnie służą pomocą opiekunowi.

Blisko do przystanku S-Bahn – ok. 900 metrów, skąd co 10 min odjeżdża pociąg. Do ścisłego centrum Monachium dojazd trwa ok. 20 min.

Komu polecamy tą ofertę?

Zapraszamy panów z dobrą znajomością języka i prawem jazdy, którzy potrafią gotować! Doświadczenie w typowej opiece z zaawansowanymi umiejętnościami pielęgnacyjnymi nie jest wymagane. Trzeba jednak wiedzieć, co oznacza choroba Alzheimera, jak postępować z chorym i wykazywać się ustępliwością. Oferta nie jest obciążająca fizycznie, bardziej psychicznie ale stały opiekun chętnie tam wraca. Jest ciekawie, dużo się jeździ, szybko mija czas.

Po dodatkowe informacje zapraszamy do naszych wszystkich Oddziałów, jednak najwięcej szczegółów zna Pan Szymon z Oddziału w Poznaniu – zadzwoń lub zajrzyj osobiście – ul. Głogowska 84, 60-741 Poznań, tel. +48 61 662 10 81 lub 82

Zdecydowanych prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5345.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork