Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1220 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Katzenelnbogen
  • Kod pocztowy: 56368
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Informacja o stanie podopiecznego

Podopieczny ma 66 lat, 100kg i 170 cm wzrostu. Jest po amputacji nogi i cierpi na postępującą demencję.  W wyniku choroby nastąpiło pogorszenie wzroku, słabo widzi. Nie do końca można ocenić na ile ma dobry słuch. Jego forma psychiczna jest uzależniona od dnia i jego samopoczucia. Czasami jest zdezorientowany w czasie i miejscu ,uparty a są chwile gdy jest spokojny i wręcz depresyjny. Nie ma przejawów agresji tylko czasami zdarza mu się słownie naubliżać. Coraz mniej się rusza, jego mięśnie zanikają a chód stał się chwiejny. Podopieczny ma jeszcze swoje własne siły ale należy pomagać mu wstać i usiąść np. na toaletę. Nosi pieluszki, częściowo kontroluje jeszcze swoje potrzeby fizjologiczne.  Należy dopilnować aby po skorzystaniu z toalety podopiecznego powycierać i ubrać. Nie chętnie się myje, opiekun powinien zmotywować Pana do porannej i wieczornej toalety. Ze względu na kłopoty z pamięcią krótkotrwałą zapomina , że jadł i pił. Ciągle upomina się o jedzenie, nie ma uczucia sytości. Trzeba umiejętnie odwrócić jego uwagę. Noce przesypia w miarę spokojnie , nie potrzebne jest wsparcie opiekuna/ki. Ogólnie lubi dużo odpoczywać. Mieszkanie jest dostosowane do stanu podopiecznego. Jest winda przy schodowa, łóżko rehabilitacyjne, balkonik, wózek inwalidzki, regulowany fotel oraz uchwyty w łazience. Żona podopiecznego jest czynna zawodowo, prawie całymi dniami przebywa poza domem. Wychodzi rano o 7.00 i wraca o 19.00.

Warunki mieszkaniowe i  organizacja pracy oraz oczekiwania wobec opiekuna/ki

Opiekun/ka ma do swojej dyspozycji duży, umeblowany pokój z dostępem do Internetu. Łazienka i WC są wspólne. Czas wolny jest dobrze uregulowany można się wybrać np. do Koblenz czy Frankfurtu.  To ok. godziny drogi. Na bieżące zakupy można się przejść piechotą lub podjechać samochodem, który jest także w czasie wolnym do dyspozycji opiekuna/ki. Większe zakupy robi żona. Oprócz opieki nad Panem , do prowadzenia jest całe gospodarstwo domowe ; sprzątanie, gotowanie posiłków, pranie. W domu są trzy koty , którymi również trzeba się zająć. Dojazd na miejsce dużym autokarem najlepiej w weekend. Opiekuna/kę odbiera z dworca żona podopiecznego.

Wymagania wobec opiekuna/ki

Ważne jest doświadczenie w opiece nad osobami z demencją. Mile widziany miłośnik kotów. Język niemiecki powinien być na poziomie dobrym lub mocno komunikatywnym. Prawo jazdy będzie dodatkowym atutem. Z podopiecznym radzą sobie dobrze zarówno kobiety jak i mężczyźni dlatego płeć nie ma większego znaczenia.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4671.

Powrót do ofert pracy