Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: München
  • Kod pocztowy: 80917
  • Długość zlecenia: ok. 4 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Informacje o chorobie podopiecznego

Praca w opiece w Monachium jest chętnie poszukiwana ale chcemy szczerze przedstawić niełatwą sytuację opiekuńczą.

Starszy pan (97 lat, ok. 170 cm/55 kg) cierpi na zaawansowaną demencję. Porusza się samodzielnie, kontroluje czynności fizjologiczne ale zdarzają mu się „wypadki” – np. pomyli toaletę z wanną.  Ma momenty, kiedy jest kontaktowy, pamięta, że jego małżonka jest w domu opieki. Często jest jednak zdezorientowany. Ma tzw. Weglauftendenz –  chce iść ale nie wie dokąd.

Komunikacja werbalna jest utrudniona, pan zapomina słów, ma trudności z jasną wypowiedzią. Przyzwyczaił się do obecności opiekunki ale często mówi, że ma sobie iść, zniknąć. Nie przejawia agresji fizycznej, nie jest jednak miły, raczej nieufny. Noce przesypia spokojnie.

Objawy demencji przebiegają u niego w klasyczny sposób. Rodzina starszego pana zdaje sobie sprawę z tego, że nie można go zamknąć w domu. Podopieczny całe życie mieszkał w Monachium, tu była też jego praca. Akceptują, że może sam opuścić mieszkanie i dysponujemy na takie sytuacje oświadczeniem w pełni chroniącym opiekuna przed skutkami związanego z tym ryzyka.

Ocena zlecenia przez opiekunkę

Jest to miejsce pracy wymagające doświadczenia w opiece nad chorymi z demencją. Trzeba być przygotowanym na zmiany nastroju podopiecznego, dać mu tyle swobody ile potrzebuje. Wspierać w taki sposób, aby był czysto ubrany, umyty, odpowiednio odżywiony ale nie można mu narzucać własnej woli. To przykre, ale tacy chorzy już się niczego nie nauczą. Taka jest praca z chorymi z objawami demencji.

Podopieczny pomimo wszystko jest dobrym człowiekiem, można go naprawdę polubić. To nie jego wina, że zachorował. Jeżeli ma się doświadczenie,cierpliwość, wyrozumiałość to można tu pracować. Dobrze, że jest to praca w opiece faktycznie w samym Monachium, blisko centrum, jest gdzie odreagować w czasie wolnym.

Dodatkowe informacje

Praca w opiece w Monachium, blisko do centrum. Mieszkanie w bloku (już wysprzątane), dla opiekunki osobny pokój, wspólne korzystanie z łazienki i toalety. Dostęp do Internetu przez Wi-Fi. Sklepy w pieszym zasięgu, można łatwo zrobić zakupy wszelkiego rodzaju. Dobra współpraca z rodziną podopiecznego, która nie ingeruje na bieżąco w pracę opiekunki ale wspiera wtedy, kiedy jest to potrzebne. Zlecenie dla samodzielnej, doświadczonej osoby.

Wymagania

Znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym proste telefoniczne porozumiewanie się z rodziną podopiecznego. Doświadczenie w opiece nad chorymi z demencją. Dobre serce i wyrozumiałość.

Uwaga!

Oferta dotyczy krótkiego wyjazdu (obecna opiekunka chce wracać po ok. miesiącu) ale istnieje możliwość zorganizowania dalszej pracy bez konieczności powrotu do Polski lub podjęcia innej oferty po odpoczynku w domu. Zachęcamy do współpracy i polecamy wyjazdy z naszą premią wakacyjną 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7224.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork