Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1450 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Prien
  • Kod pocztowy: 83209
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Charakterystyka pracy i  podopieczny

Podopieczny ma 80 lat, mieszka razem z żoną, która nie wymaga opieki. To bardzo miła i sympatyczna osoba. Jest wdzięczny za wszelką pomoc i opiekę. Choruje na postępujące stwardnienie rozsiane. Paraliż zaatakował już praktycznie całe ciało – obydwie nogi i lewą rękę.

Starszy pan porusza się za pomocą elektrycznego wózka inwalidzkiego. Większość czasu spędza w łóżku rehabilitacyjnym. Cały transfer odbywa się za pomocą urządzeń. Jest zainstalowana szyna do windy przysufitowej, specjalny podnośnik z tzw. chustą. To spore udogodnienie zarówno dla opiekuna jak i chorego. Całe mieszkanie jest dobrze dostosowane do opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Ze względu na stan zdrowia seniora, codzienna higiena podopiecznego odbywa się w łóżku. Trzeba go umyć, ubrać, rozebrać oraz podawać jedzenie. Nosi pieluszki i ma założony cewnik. „Większe potrzeby” załatwia z pomocą opiekuna na toalecie.

Posiłki powinny być rozdrobnione. Należy pamiętać o podawaniu odpowiedniej ilości płynów.

Podopieczny słabo widzi i mów dość niewyraźnie. Miewa też kłopoty z pamięcią krótkotrwałą. Noce przesypia spokojnie. Lubi grać w szachy i inne gry planszowe. Chętnie rozwiązuje krzyżówki, ogląda filmy przyrodnicze oraz czyta książki. Jest osobą towarzyską lubi odwiedziny bliskich i znajomych. Czasami sobie podśpiewuje.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy opiekuna

Opiekun ma do dyspozycji pokój z osobnym wejściem i widokiem na ogród. Łazienka i WC do własnego użytku. Na miejscu jest dostęp do Internetu i telefon z tanimi połączeniami do Polski.  Prien to mała malownicza miejscowość położona nad jeziorem Chimsee i oddalona 50 km od Salzburga. Jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowo – wypoczynkowych na Bawarii.

Czas wolny jest dobrze uregulowany. W ładną pogodę można się wybrać rowerem na spacer. Do pomocy w opiece 1 x w tygodniu przychodzą niemieckie służby medyczne, ergoterapeuta oraz rehabilitant. Dodatkowy personel do pomocy – sprzątaczka i ogrodnik. Żona podopiecznego gotuje posiłki, w przygotowaniu których wystarczy jej trochę pomóc. Na zakupy można się wybrać samochodem z żoną podopiecznego.

Wymagania

Od opiekuna oczekujemy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami ze stwardnieniem rozsianym.

Poszukujemy opiekuna, który posiada czynne prawo jazdy.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3615.

Powrót do ofert pracy