Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1320 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Esslingen
  • Kod pocztowy: 73734
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece – Pan po wylewie

Opieka nad Panem 89 lat, waga 90 kg/ 1,90 cm wzrostu. Podopieczny jest po wylewie. Pan ma częściowy niedowład lewej strony, zaburzenia mowy, problemy z połykaniem i słuchem -nosi aparat słuchowy. Porusza się tylko w wózku inwalidzkim, poza tym leży w łóżku. W związku z tym wymaga transferu łóżko-wózek-łóżko. W wyniku wylewu pojawiły się pierwsze oznaki demencji, bywa niespokojny. Nie potrafi się samodzielnie umyć ani przebrać, opiekun przejmuje całkowicie poranną i wieczorną toaletę. Nosi pieluszki, wymaga pomocy przy korzystaniu z toalety (krzesełka toaletowego) i w utrzymaniu higieny intymnej. Noce bywają niespokojne, trzeba raz lub dwa wstać do podopiecznego, zaprowadzić do toalety, zmienić pieluszkę.

Niestety  nie można z Panem wyjść na spacer na zewnątrz, mieszkanie jest na piętrze. W zasadzie jest winda, ale jest do pokonania dodatkowo 8 schodów. Z informacji rodziny wiemy, że został złożony wniosek do administratora budynku o zezwolenie na montaż specjalnej windy na wózek inwalidzki. Ze względu na problemy z połykaniem, odżywianie częściowo odbywa się za pomocą specjalnej sondy.

Warunki bytowe opiekuna

Opiekun ma do swojej dyspozycji umeblowany pokój  z  widokiem na jurę szwabską, to przepiękne pasmo górskie. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Budynek położony jest w spokojnej okolicy. Jest dostęp do Internetu za pomocą tzw. STICKA. Można korzystać z telefonu. Sklepy są w pobliżu, zakupy można zrobić idąc na piechotę. Czas wolny codziennie po obiedzie, w czasie drzemki starszego Pana, warto wtedy pójść na spacer do pobliskiego parku. Raz w tygodniu przychodzi córka podopiecznego.

Wymagania wobec opiekuna

Od opiekuna oczekujemy, doświadczenia w prowadzeniu domu, gotowaniu, praniu, prasowaniu oraz opiece nad osobą starszą wymagającą transferu. Nie można palić papierosów. Na miejsce można dojechać autobusem lub własnym samochodem. Rodzina zwraca koszty dojazdu.

Opiekun powinien znać niemiecki w stopniu komunikatywnym tak, aby mógł swobodnie prowadzić rozmowy np. z lekarzem na temat stanu zdrowia podopiecznego.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4794.

Powrót do ofert pracy