Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Truchtlachig
  • Kod pocztowy: 83376
  • Długość zlecenia: 6 tygodni
  • Dostęp do Internetu: nie
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece – pani po wylewie

Opieka nad panią w wieku 84 lata, praca z chorą po wylewie. Podopieczna ma ok. 160 cm /85 kg. Na skutek wylewu cierpi na lewostronny niedowład ciała i problemy ze znajdowaniem słów. Pojawiły się także problemy z pamięcią krótkotrwałą. Dodatkowo cukrzyca insulinozależna. Stara się kontrolować potrzeby fizjologiczne, nosi wkładki na wszelki wypadek w dzień a na noc zakłada się pampersa. Trzeba jej pomóc we wstawaniu i siadaniu (z pomocą urządzenia pomocniczego), nie trzeba używać dużej siły fizycznej. Przesypia spokojnie noce, dostaje leki nasennej. Nie ma żadnej specjalnej diety ale trzeba znać zasady żywienia chorych na cukrzycę. Potrafi samodzielnie jeść, trzeba niektóre dania pokroić na mniejsze kawałki.  Jest mocno związana emocjonalnie z opiekunką, która pracuje w tym miejscu od 2009 roku. Do tej pory rodzina przejmowała opiekę nad starszą panią lub zamawiała miejsce w domu opieki krótkoterminowej. W tej chwili wolą aby przyjeżdżała na zmianę druga opiekunka z naszej firmy.

Środki pomocnicze w pracy w opiece

Dom jest dobrze przygotowany do sprawowania opieki nad osobą starszą.  Praca w opiece jest dobrze zorganizowana. Są niezbędne urządzenia i odpowiednie środki higieniczne.  Starsza pani ma łóżko dla chorych z pilotem do regulowania wysokości i z barierką. W łazience i ubikacji są zamontowane uchwyty. W ubikacji jest również specjalna podwyższenie na deskę sedesową,ułatwiające wstawanie i siadanie. Do pomocy we wstawaniu jest też tzw. Aufstehhilfe (wstawanie bez dźwigania).  W domu podopieczna najczęściej siedzi w wózku inwalidzkim. Na spacery rodzina zakupiła wózek inwalidzki z silniczkiem.

Zakres czynności opiekuńczych

Starsza pani nie może sama się umyć. Trzeba praktycznie przejąć całą poranną i wieczorną toaletę. Pani dba o higienę, pomaga przy myciu na tyle na ile może. Ze względu na niedowład lewej ręki nie potrafi się sama ubrać. W tym zakresie również potrzebuje dużej pomocy ze strony opiekunki. Trzeba mierzyć poziom cukru, instrukcja jest przygotowana przez lekarza. Pani nie zejdzie sama z łóżka, nie dojdzie do ubikacji, trzeba jej pomagać w przemieszczaniu się. Bardzo lubi spacery na wózku inwalidzkim, chętnie wychodzi na dwór. Jest osobą stanowczą ale przyjazną. Miewa stany lękowe, lubi jak opiekunka jest w pobliżu. Do obowiązków opiekunki należy również dbałość o czystość w mieszkaniu, pranie, sprzątanie, gotowanie. Drobne zakupy można zrobić na miejscu, cięższe zakupy dostarcza rodzina.

Warunki bytowe i otoczenia

Dom wolnostojący, opiekunka ma swoje małe mieszkanko w domu – pokój i rodzaj saloniku kuchennego. Nie ma dostępu do Internetu ale można swobodnie korzystać z telefonu. Przed domem jest mały ogródek. Miejscowość to jest niewielka wieś turystyczno – wypoczynkowa. Są tylko dwa sklepy. Malownicza okolica, miejsce dla osób lubiących naturę i spacery. Jest kościół katolicki – msze święte odprawiane są dwa razy w tygodniu. Rodzina starszej pani mieszka w tej samej miejscowości, wszyscy są czynni zawodowo ale na życzenie chętnie pomagają opiekunce. W rodzinie są osoby palące papierosy ale nikt nie pali w domu, wyłącznie na zewnątrz.  W domu nie ma żadnych zwierząt. Do dyspozycji opiekunki jest rower na wycieczki w czasie wolnym. Ok. 8 km do jednego z najpiękniejszych niemieckich jezior Chiemsee,  ok. 1 km do rzeki Alz.

Wymagania w stosunku do opiekunki

Wystarczy komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Na przekazanie obowiązków zaplanowane są trzy dni, obecna opiekunka wprowadzi dokładnie w organizację pracy w opiece. W pobliżu rodzina podopiecznej ma znajomych mówiących dobrze po polsku i niemiecku, w razie potrzeby służą pomocą. Nie jest wymagane prawo jazdy, można palić papierosy ale poza domem. Idealna kandydatka, to osoba, która wie, co to jest praca w opiece -ma doświadczenie przede wszystkim w zakresie pomocy przy myciu, przemieszczaniu z użyciem urządzeń pomocniczych. Ze względu na to, że jest to wieś i nie specjalnie rozrywek, nie ma dostępu do Internetu to miejsce pracy w opiece jest odpowiednie dla spokojnej osoby. Warto np. zabrać robótki ręczne, książki do czytania.

Tu znajdziesz szerze informacje o naszej ofercie – Warunki zatrudnienia i ogólny opis obowiązków opiekunek w CareWork


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 707.

Powrót do ofert pracy