Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Berlin
  • Kod pocztowy: 12167
  • Długość zlecenia: 6 tygodni
  • Dostęp do Internetu: nie
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Podopieczna

Od roku opiekujemy się spokojną, miłą i serdeczną 98-letnią starszą Panią z Berlina. Cierpi na demencję starczą, ale nie jest ani agresywna, ani nie ma tendencji do uciekania. Długo śpi, czasem nawet do 11.00. Po południu również ucina sobie drzemki, a wieczorem ok. 21.00 jest już w łóżku, gotowa do snu. Jest dosyć zdezorientowana w czasie, trudno jej znaleźć właściwe słowa. Trzeba ją umyć lub wykąpać, ubrać, uczesać. Nosi pieluszki, miewa zatwardzenia, należy w kalendarzyku odnotować kiedy była w toalecie „za większą potrzebą”. Porusza się  za pomocą laski, ale najchętniej chodzi z opiekunka pod rękę, wtedy czuje się bezpieczna. Na spacery warto zabrać wózek inwalidzki.

Noce przesypia spokojnie, nie trzeba do niej wstawać. Przygotowane i podane posiłki spożywa samodzielnie. Lubi towarzystwo, rozmowy, a po południu zagrać w grę towarzyską lub rozwiązywać krzyżówki. Koło domu jest duży ogród, warto wiosną przy pięknej pogodzie spędzić w nim popołudnie przy dobrej kawie i cieście np. domowej roboty.

Warunki bytowe opiekunki

Do dyspozycji jest przytulny, umeblowany pokoik, niestety bez dostępu do Internetu. Rodzina proponuje korzystanie z kafejki internetowej, która jest nieopodal domu lub zakupienie tzw. sticka. Przynajmniej tak to tej pory radziły sobie poprzedniczki na tym zleceniu. Dom położony jest blisko centrum. Berlin to tętniące życiem miasto, jest przepiękne i ma wartą uwagi historię. Berlin ma znakomicie zaprojektowaną sieć transportu publicznego, więc dla wygodniejszego zwiedzania miasta, warto z niej skorzystać. Do celu można dojechać metrem (U-Bahn), kolejką (S-Bahn), autobusami (A) i tramwajami (T). Niezależnie, którym z tych środków się podróżuje obowiązują te same bilety. Całodniowy bilet np. kosztuje 7 EUR.

Organizacja pracy

Ponieważ starsza Pani lubi sobie pospać, opiekunka ma sporo wolnego czasu. Poza czasem wolnym do jej obowiązków należy przede wszystkim dotrzymanie towarzystwa, rozmowy, spacery, przygotowywanie posiłków, przekąsek oraz zakupów. Opiekunka otrzymuje od rodziny tzw. tygodniówkę na bieżące wydatki. Należy prowadzić dzienniczek zakupów oraz zbierać paragony do rozliczenia z córką, która również mieszka w Berlinie.

Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz domu.

Oczekiwania wobec opiekunki

Wymagamy bardzo dobrej lub dobrej znajomości języka niemieckiego. Opiekunka osób starszych powinna wykazać się cierpliwością, doświadczeniem być komunikatywna, radosna i sympatyczna.

Premia świąteczna

Jeżeli zdecydujesz się na pracę z CareWork w Wielki Piątek, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny, za każdy z tych dni otrzymasz specjalny dodatek wielkanocny – razem 255 EUR brutto!

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4607.

Powrót do ofert pracy