Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1549 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Aschheim
  • Kod pocztowy: 85609
  • Długość zlecenia: 8
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca dla opiekunki blisko Monachium

Praca u małżeństwa, opieka nad panią. Podopieczna cierpi na demencję typu Alzheimer. Jest spokojna, nie ma przejawów agresji, dobrze współpracuje z opiekunką. Zapomina się, nie ma orientacji w czasie i w przestrzeni ale jeszcze sama wychodzi na spacery. Nie jest to przejaw tzw. Weglauftendenz ale zwykłe przyzwyczajenie. Zawsze znajduje drogę do domu. Noce przesypia spokojnie.

Praca opiekunki polega głównie na nadzorowaniu porannego i wieczornego mycia – pani nie wymaga dużej pomocy, raczej wskazówek (do kąpieli przychodzi  1x w tygodniu Pflegedienst). Trzeba też trochę pomóc przy ubieraniu. Podopieczna porusza się samodzielnie, kontroluje czynności fizjologiczne i korzysta samodzielnie z ubikacji. Jak wielu chorych z demencją nie radzi sobie z higieną po wypróżnieniu – trzeba jej pomóc się oczyścić.

Pani nie ma żadnej specjalnej diety, je samodzielnie, nosi okulary, ma dobry słuch. Komunikacja werbalna bywa utrudniona przez skutki demencji – pani zapomina słów. Jest spokojną, pogodną osobą, dobrze reaguje na leki.

W ciągu dnia chętnie coś bez przerwy przekłada, „sprząta”, układa. Nie jest to jednak uciążliwe.

Współpraca z mężem  i rodziną.

Starszy pan żyje właściwie swoim życiem, ma dużo znajomych blisko Monachium i właściwie nie interesuje go praca opiekunki. Najczęściej w domu je tylko śniadanie. Jeździ samochodem, spotyka się z kolegami, spędza dużo czasu poza domem. Choroba żony go przerosła.

Bardzo dużym, serdecznym wsparciem dla pracy opiekunki jest rodzina,  która również mieszka blisko Monachium – w promieniu od 8 do 25 km. Reagują na uwagi i potrzeby opiekunki, nie ma żadnych problemów z budżetem domowym, czasem wolnym. Nie trzeba codziennie gotować obiadów, można zamówić 2-3 x w tygodniu dostawę do domu (tzw. Essen auf Rädern).

Dodatkowe informacje

Cięższe zakupy przywozi rodzina (respektują listę opiekunki), podręczne zakupy można zrobić na miejscu. Jeżeli opiekunka ma prawo jazdy (jest samochód z tradycyjną skrzynią biegów) może z niego korzystać, jeżeli nie – do dyspozycji jest rower. Ładny pokój ok. 16 m kw. z umywalką. Korzystanie z sanitariatów wspólnie z domownikami. W piwnicy jest prysznic, z którego może korzystać opiekunka na wyłączność. Dostęp do Internetu przez WiFi, telewizor z niemieckimi programami. Można korzystać z telefonu stacjonarnego. Dom jednorodzinny, przed domem drzewa, krzewy, trawa.

To jest praca dla opiekunki blisko Monachium a więc jeszcze informacja o dojeździe do miasta – do przystanku S-Bahn idzie się ok. 6 min, dojazd do ścisłego centrum miasta – pociągi co 20 min, czas jazdy ok. 50 min w jedną stronę.

Sprawdź co zrobić aby na tej ofercie pracy w opiece otrzymać premię za pracę na wakacje!

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7303.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork