Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: okolice Heilbronn
  • Kod pocztowy: 74072
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

82-letni podopieczny choruje na demencję i cukrzycę. Ma bardzo poważne problemy z poruszaniem się. Jest pacjentem, u którego wszelkie czynności pielęgnacyjne wykonuje się w łóżku. Na szczęście te zadania przejmują służby medyczne, które pojawiają się każdego dnia w domu, aby wykonać poranną toaletę. Dwa razy w tygodniu kąpią seniora. Do ich zadań należy również kontrola poziomu cukru we krwi podopiecznego oraz podawanie insuliny. 3 razy w ciągu dnia transferujemy podopiecznego z łóżka na wózek i odwrotnie (waży 65kg i ma 167 cm wzrostu). Starszy pan nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych. Nosi pieluszkomajtki, które trzeba regularnie zmieniać. Noce są spokojne. Starszy pan nie budzi opiekunki, bo zazwyczaj przesypia całą noc bez zakłóceń. Senior trochę kaprysi przy jedzeniu. Trzeba go karmić, nie chce jeść samodzielnie.

Żona podopiecznego jest również diabetykiem. Choruje na raka piersi z przerzutami. Jest mocno osłabiona, ma problemy z kolanami. Profilaktycznie nosi pieluszkomajtki. Starsza pani podobnie jak jej mąż przesypia spokojnie noce. Służby medyczne przejmują u niej zakładanie pończoch uciskowych oraz pomoc podczas kąpieli.

Dzień u podopiecznych rozpoczyna się o 7:00 rano. Podajemy starszemu panu śniadanie i idziemy zająć się poranna toaletą u podopiecznej. Do południa czas upływa spokojnie. Około 12:00 opiekunka zaczyna gotować obiad, tak aby pomiędzy 13:00, a 13:30 można było podać posiłek. Po południu opiekunka ma przerwę. Po 16:00 czas na spacer, przebywanie w ogrodzie lub oglądanie telewizji. Kolację podaje się o 18:00. Dzień pracy kończy się około 21:00 po wieczornej toalecie i zaprowadzeniu podopiecznych do łóżka.

Dla opiekunki przygotowano osobny pokój z dostępem do Internetu. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku.

Podopieczni są właścicielami pieska rasy Golden Retriever (charakteryzują się łagodnym usposobieniem i umiarkowanym temperamentem).

Od opiekunki oczekujemy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Sporym atutem będzie umiejętność poprawnego wykonywania transferu z łóżka na wózek.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 504 922 687 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5522.

Powrót do ofert pracy