Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1370 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Hannover
  • Kod pocztowy: 30657
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Naszym podopiecznym jest 78-letni senior, który choruje na Parkinsona i demencję. Starszy pan ma również problemy z poruszaniem się, jego chód jest chwiejny i niepewny. Miewa lepsze i gorsze dni. Gdy czuje się gorzej, bywa zdezorientowany i trzeba go obserwować.

Jak wygląda dzień podopiecznego:

O 7:00 rano zaczynamy dzień od podania leków podopiecznemu. Później przygotowujemy śniadanie, nakrywamy do stołu i podajemy posiłek. Podopieczny zazwyczaj je musli na śniadanie. Następnie przechodzimy z podopiecznym do łazienki, gdzie wykonujemy poranną toaletę – mycie ciała, mycie zębów, golenie.

O 9:00 podajemy kolejną dawkę leków i pozwalamy podopiecznemu odpocząć. W tym czasie możemy spokojnie zająć się sprzątaniem łazienki. Około godziny 11:00 czas na spacer i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Podopieczny nie przepada za tym rytualnym wychodzeniem z domu, jednak ruch jest jak najbardziej wskazany w jego przypadku. Ważne, aby opiekunka w umiejętny sposób zachęciła seniora do spacerów. Odpowiednia motywacja to gwarancja sukcesu. Używanie trybu rozkazującego, stanowczy i surowy ton opiekunki wywołuje u starszego pana złość i wzburzenie.

Po powrocie do domu – czas na przygotowanie obiadu i zjedzenie posiłku. Pomiędzy godz. 15:00, a 17:00 opiekunka korzysta z przerwy. Czas wolny może zorganizować w dowolny sposób, gdyż podopieczny nie wymaga stałej obecności opiekunki. W domu zostaje z nim żona, więc bez obaw można wybrać się na spacer po okolicy lub wycieczkę rowerową.

Przed podaniem kolacji (o 18:00) jest czas, aby pooglądać telewizję, poukładać puzzle, zagrać w grę planszową. Gdy pogoda dopisuje wychodzimy na kilkuminutową przechadzkę.

Po kolacji chwila odpoczynku i po 19:00 powoli zaczynamy przygotowywać podopiecznego do snu. Najpierw wieczorna toaleta, przebranie do koszuli nocnej i starszy pan kładzie się do łóżka. Pamiętamy jeszcze o podaniu leków o godz. 21:00 i kończymy dzień pracy.

Informacje dodatkowe:

Dla opiekunki przygotowano umeblowany pokój z dostępem do Internetu. Łazienka i toaleta jest do wspólnego użytku. Na miejscu można również korzystać z roweru.

Żona podopiecznego prowadzi gospodarstwo domowe, wspieramy ją w codziennych obowiązkach. Mimo, iż nie potrzebuje opieki, miewa dni, kiedy nie czuje się na siłach podołać wszystkim obowiązkom, podpytujemy wtedy, w jaki sposób możemy jej pomóc, które zadania powinniśmy przejąć, aby być dla niej wsparciem. Dwa razy w tygodniu w domu małżeństwa pojawia się sprzątaczka, z którą omawiamy plan związany z utrzymaniem czystości w domu. Dzielimy się obowiązkami.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 65 520 47 18 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5710.

Powrót do ofert pracy