Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Marktredwitz
  • Kod pocztowy: 95615
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Naszym podopiecznym jest 79-letni pan, który cierpi na chorobę Parkinsona. W związku ze schorzeniem i ogólnym osłabieniem charakterystycznym dla wieku starczego, ma problemy z poruszaniem się. Jego chód jest chwiejny i bardzo niepewny. Wymaga pomocy przy wstawaniu i siadaniu. Korzysta z chodzika i wózka inwalidzkiego, aby móc poruszać się po mieszkaniu i na zewnątrz. Podopieczny ma 161 cm wzrostu i waży 95kg. W domu są udogodnienia, które ułatwiają pracę na zleceniu – łóżko rehabilitacyjne, nakładki na toaletę, chodzik, wózek inwalidzki z silniczkiem i bez, regulowany fotel oraz uchwyty i poręcze w łazience.

Starszy pan ma zaburzony rytm dnia i nocy. Praca nocna na zleceniu – trzy razy w tygodniu podopieczny spędza noce poza domem pod opieką pielęgniarki. W pozostałe dni opiekun przejmuje nocne wstawanie do seniora. Trzeba mu pomóc, gdy chce skorzystać z toalety, założyć aparat do leczenia bezdechu sennego, podać coś do picia i zaprowadzić do łóżka.

Opiekun przejmuje zadania związane z higieną ciała, ubieraniem, rozbieraniem, zmianą pieluszek, transferem podopiecznego.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy na zleceniu

Opiekun mieszka wraz z podopiecznym i jego żoną w ich domu jednorodzinnym. (Żona ma osobne mieszkanie i samodzielnie prowadzi swoje gospodarstwo domowe.) Do swojej dyspozycji ma umeblowany pokój z dostępem do Internetu. Jest osobna łazienka i toaleta. Na miejscu jest samochód z automatyczną skrzynią biegów. Można nim podjechać np. na zakupy, do lekarza. Rodzina ma dwa psy, które przebywają na zewnątrz domu.

Rodzina jest bardzo zaangażowana w optymalną organizację opieki nad starszym panem. Jest dużo czasu wolnego. Przerwy są dobrze uregulowane. Jest możliwość odpoczynku przed i po pracy nocnej.

O czystość i porządek w domu dba sprzątaczka. Opiekun sprząta własny pokój. Przyrządzaniem posiłków zajmuje się opiekun lub kucharka, która przychodzi ugotować obiad. Podopieczny czasami decyduje się zjeść coś na mieście. Nie trzeba regularnie gotować.

Wymagania wobec opiekuna

Od opiekuna oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz czynnego prawa jazdy. Papierosy można palić na zewnątrz domu. Mile widziany cierpliwy i odpowiedzialny opiekun, który zna techniki transferu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6022.

Powrót do ofert pracy