Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Eutin
  • Kod pocztowy: 23701
  • Długość zlecenia: ok. 3 tygodni - do uzgodnienia
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 3

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Gdzie oferujemy pracę?

To nie jest najważniejsze w pracy w opiece nad osobami starszymi – „gdzie?” –  ale miejsce pracy jest wyjątkowe. Na północy Niemiec (Land Schleswig Holstein),  15 km do brzegu Bałtyku i … 3 minuty pieszo od brzegu pięknego jeziora Große Eutiner See. Jest to rejon nazywany „holsztyńską Szwajcarią” ze względu na wyjątkowe piękno krajobrazowe.

Kim się opiekujemy?

Pomimo choroby, nasza podopieczna jest przystępną i wdzięczną za pomoc panią po 90-tce. Od wielu lat leczy się z powodu depresji, do tego dochodzą typowe problemy wieku starczego – osłabiona, chwiejna, nie radzi sobie sama. Jest wykształcona, elegancka, przestrzega dobrych manier, jest dobrą chrześcijanką. Nie ma objawów demencji (jedynie typowe dla wieku zaburzenia pamięci krótkotrwałej), mówi trochę niewyraźnie.

Porusza się samodzielnie, w słabsze dni używa balkonika, czasami trzeba jej pomóc wstać (nie ma nadwagi), niekiedy siedzi w wózku inwalidzkim. Kontroluje potrzeby fizjologiczne, nosi wkładki na wszelki wypadek, potrzebuje pomocy w ubikacji przy ubieraniu i wstawaniu (nie ma dźwigania). Panią trzeba również wspierać przy myciu i ubieraniu.

Posiłki spożywa samodzielnie, nie ma żadnej diety, je chętnie. Jedzenie musi być pokrojone, trzeba panią pilnować, żeby w ciągu dnia przyjmowała odpowiednią ilość płynów.

Podopieczna miała okres, kiedy budziła się 2-3 razy w nocy, zostały dobrane odpowiednie leki i obecnie śpi spokojnie,. Kładzie się spać o 19.30, nasza opiekunka ok. 22-23 budzi panią na wyjście do ubikacji i reszta nocy przebiega bez zakłóceń.

Inni domownicy

W tym samym domu mieszka córka starszej pani, aktywna zawodowo, typ osoby, z którą można wszystko omówić i załatwić oraz przyjaciółka rodziny. Nasze opiekunki ze względów  logistycznych przejęły przygotowywanie posiłków (gotowanie) dla wszystkich domowników całkowicie na siebie, ponieważ ułatwia to wspólne funkcjonowanie pod jednym dachem.

Informacje organizacyjne

Dom z ogrodem użytkowo – wypoczynkowym,  położony ok. 10 min pieszo od centrum miasta, u podnóża zamku, blisko jeziora. Dla opiekunki jest wygodny osobny pokój, bezprzewodowy dostęp do Internetu, rower. Bardzo dobrze zorganizowany czas wolny – i codzienna przerwa poobiednia jak i dłuższe wolne. To jest spore miasto, dobrze rozwinięte (dużo turystów), są wszelkie markety (np. Edeka, Netto, Lidl, Aldi), piekarnie, rzeźnik, sklepy przemysłowe itp. Zakupy robi opiekunka sama pieszo lub jadąc na rowerze.  Po cięższe sprawunki można udać się z córką samochodem.

W domu nie toleruje się palenia papierosów.

Dla kogo jest odpowiednia ta oferta pracy?

Ze względu na to, że w domu jest więcej osób, szukamy opiekunki, która rozumie, że żyjąc pod jednym dachem z członkami rodziny podopiecznego, należy umieć współpracować jak w rodzinie. Mile widziana pani, która potrafi smacznie gotować i jest rodzinna. Z córką można naprawdę o wszystkim otwarcie rozmawiać, w domu panuje dobra atmosfera, nie ma żadnego dystansu typu „wielka pani i służba”. Komunikatywna znajomość języka niemieckiego, prawo jazdy nie jest wymagane. Oferta jest na krótkie zastępstwo – stała zmienniczka wraca 1 sierpnia 2019 (można wynegocjować kilka dni dłuższego pobytu) Polecamy to miejsce pracy z pełną odpowiedzialnością!

Więcej informacji na temat tego miejsca pracy w opiece chętnie udzieli osobiście lub telefonicznie Pani Kasia z Oddziału w Łodzi ul. Andrzeja Struga 26, 90-513 Łódź, tel. +48 504 922 687 oraz pracownicy w innych Oddziałach.

Zdecydowana? Skorzystaj z poniższego formularza zgłoszeniowego!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 504 922 687 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5894.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork