Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1180 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Stade
  • Kod pocztowy: 21680
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasz podopieczny

To bardzo schorowany 86-letni Pan. Mieszka wspólnie z żoną, która do niedawna troszczyła się o niego. Niestety mimo, ze jest od niego 8 lat młodsza brak jej sił na prowadzenie domu oraz opiekę nad mężem.

Podopieczny ma chorobę parkinsona – drżą mu nieznacznie ręce, ma drobny chód , sztywność mięśni, także twarzy. Cierpi na demencję starczą, stany lękowe ale tylko w obcym otoczeniu, przewlekłą biegunkę efektem, której Pan często mdleje i nadciśnienie tętnicze. Demencja  u podopiecznego przejawia się bardzo łagodnie, jest zorientowany w czasie i przestrzeni, nie jest nadpobudliwy i agresywny.

Wymaga kompleksowej opieki. Rano do kąpieli przychodzi Pflegedienst, trzeba go rozebrać, umyć i ubrać, wieczorem podopiecznego myje opiekunka.

Nie potrafi samodzielnie, stać, chodzić. Przy siadaniu i wstawaniu trzeba mu pomagać. Chodzenie ułatwia mu balkonik, poza tym trzeba go trzymać pod ramię. Starszy Pan nosi pieluszki, a gdy chce do toalety to  trzeba go zaprowadzić i pomóc z  niej skorzystać. W nocy opiekunka nie musi wstawać, jeżeli zachodzi potrzeba to żona zaprowadza go do toalety.

Przygotowane posiłki muszą być drobno pokrojone a przyjmowanie płynów pod kontrolą.

Ze względu na demencję, Pan niewiele mówi i rozumie, słabo widzi, należy do niego mówic głośno, powoli i wyraźnie.

To spokojny i sympatyczny człowiek.

Warunki bytowe opiekunki oraz organizacja pracy na miejscu

Ładny , umeblowany pokój, z dostępem do bezprzewodowego Internetu, własną łazienką oraz toaletą. Czas wolny uregulowany. Sklepy są w pobliżu. Opiekunka na zmianę z żoną dzielą się obowiązkami, robią zakupy, gotują posiłki, zajmują się domem. Na miejscu jest samochód. Opiekunka powinna zaakceptować, iż starsza Pani decyduje w wielu sprawach i bierze czynny udział w życiu codziennym, sama prowadzi jeszcze samochód. Jest w pełni zdrowa.

W domu ani na zewnątrz nie można pod żadnym pozorem palić papierosów – to warunek konieczny.

Oczekiwania

Od opiekunki oczekujemy , komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, cierpliwości , umiejętności współpracy oraz dopasowania się do sytuacji na miejscu.

Mile widziane prawo jazdy !


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5492.

Powrót do ofert pracy