Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1050 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Berlin
  • Kod pocztowy: 10115
  • Długość zlecenia: 4 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Podopieczny pochodzi z Łodzi

Naszym podopiecznym jest sędziwy pan (w tym roku będzie świętował 101 urodziny), który urodził i wychował się w Łodzi. Ma objawy zaawansowanej demencji ale lubi wspominać dzieciństwo i samo miasto, dlatego szukamy opiekunki, która zna dobrze Łódź.  Znajomość języka niemieckiego mile widziana ale nie jest konieczna, w domu mówi się po polsku.

Stan zdrowia

Oprócz ograniczeń wynikających z zaawansowanego wieku starszy pan ma wszczepiony rozrusznik serca i choruje na polineuropatię. Jest to choroba, która m.in. upośledza czucie w zakończeniach nerwowych. W przypadku naszego klienta objawia się to brakiem czucia w stopach. U podopiecznego występują objawy głębokiej demencji –  często rozmawia sam ze sobą, jest bardzo pobudzony, ale nie agresywny.

W dzień dużo drzemie, największą aktywność przejawia pomiędzy 17 a 19 (tzw. syndrom zachodzącego słońca) – chce iść do pracy, pyta o nieżyjące osoby, jest niespokojny.

Podopieczny jest osoba leżącą, nie kontroluje potrzeb fizjologicznych (pieluszka). Nie pionizuje się go, nie przesadza na wózek inwalidzki. Codziennie przychodzą niemieckie służby medyczne do mycia i ubierania. Raz w tygodniu jest kąpany – pomagają w tym wszyscy – służby medyczne, nasza opiekunka i niemiecka gospodyni.

Zadania opiekunki polegają głównie na dbaniu o bezpośrednie potrzeby starszego pana – nakarmić, poprawić pościel, przewinąć, posiedzieć i porozmawiać. Gospodarstwem domowym zajmuje się ktoś inny.

Starszy pan noce przesypia spokojnie.

Dodatkowe osoby w domu

Od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do 15 przychodzi pani (mówi po polsku), która zarządza domem, zajmuje się gotowaniem, zakupami, sprzątaniem. Bardzo sympatyczna osoba, życzliwa, współpraca układa się wzorowo.

Inne informacje

Duży, trochę staromodny dom w ładnej części miasta (ok. 12 km od Alexanderplatz). Dla opiekunki osobny pokój, bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Czas wolny bardzo dobrze zorganizowany – i codzienne przerwy i dłuższe wolne. Nie ma niestety roweru ale można wszędzie dojechać rowerami miejskimi lub komunikacją miejską.

Kogo zapraszamy do aplikowania?

Przede wszystkim opiekunki z doświadczeniem w opiece nach chorymi leżącymi. Mile widziane kandydatury osób z ukończoną w Polsce szkołą opiekunów medycznych lub praktyką w DPS. Czynności medyczne wykonują niemieckie opiekunki z Caritas ale pozostały zakres opieki wymaga przygotowania. Nie są wymagane umiejętności kulinarne. Dobre miejsce dla osób początkujących w Niemczech. Pomimo, że w domu mówi się po polsku, można poduczyć się tu niemieckiego. Pochodzenie z Łodzi lub okolic pomoże w nawiązaniu pozytywnego kontaktu z podopiecznym.

Masz pytania? Dodatkowe informacje otrzymasz w każdym z naszych Oddziałów ale najwięcej wie o tym miejscu pracy nasza koleżanka z Oddziału w Łodzi, pani Kasia tel. 504 922 687. Łódź, ul. A. Struga 26.

Można skorzystać również z naszego formularza aplikacyjnego poniżej:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 504 922 687 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6047.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork