Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Kirchheim
  • Kod pocztowy: 73230
  • Długość zlecenia: 4
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Sympatyczny podopieczny na wózku

Starszy Pan (75 l) choruje na cukrzycę.  Z tego powodu amputowano mu nogę.  Podopieczny większość czasu spędza w wózku inwalidzkim.  Jest wysoki i ma nadwagę dlatego na to zlecenie najlepiej nadawałby się mężczyzna. Nie ma typowego dźwigania ale warto mieć na wszelki wypadek opanowane techniki transferu.  Opiekun wykonuje wszelkie czynności związane z myciem i przebieraniem.

Podopieczny załatwia część swoich potrzeb fizjologicznych do tzw. kaczki a za większą potrzebą z pomocą opiekuna udaje się do toalety. Ma własną siłę, jednak wstaje niepewnie. Tak jak każdy podopieczny na wózku wymaga asekuracji. Trzeba też go podtrzymać i pomóc uzyskać równowagę lub usiąść. W nocy czasami się budzi ale nie jest konieczna interwencja opiekuna.

Pan jest w dobrej kondycji umysłowej, nie ma żadnych objawów demencji i problemów z pamięcią krótkotrwałą. Chętnie spędza czas na spacerach (podopieczny jedzie na elektrycznym wózku inwalidzkim, opiekun na rowerze).

Służby medyczne (Pflegedienst) przychodzą 1x w tygodniu do kontroli odleżyny na nodze.

Informacje dodatkowe

Posiłki powinny zostać przygotowane zgodnie z dieta dla cukrzyków – warto się trochę przygotować i poczytać na ten temat. Resztę dopowie zmiennikowi opiekun, który jest obecnie na zleceniu.

Podopieczny trochę niedowidzi i niedosłyszy, trzeba mówić głośno i wyraźnie, jest osobą spokojną i zdystansowaną, chętnie czyta.

Informacje organizacyjne

Opiekun osób starszych ma do swojej dyspozycji duży pokój. Toaleta i łazienka są wspólne. Można korzystać z telefonu, jest dostęp do Internetu. Do sklepu jest niedaleko można pojechać rowerem lub samochodem ( automatyczna skrzynia biegów). Okolica górzysta. Podopieczny mieszka w  domu z ogródkiem kwiatowym i trawnikiem. Nie można palić papierosów, opiekun również powinien być osoba niepalącą.

Oferta pracy dobra dla opiekunów, którzy chcą pracować u osoby kontaktowej, bez demencji i rozwijać znajomość języka niemieckiego.

Wymagania

Od opiekuna osób starszych oczekujemy znajomości języka niemieckiego na poziomie umiejętności prowadzenia rozmowy na różne tematy. Wymagane jest także prawo jazdy oraz umiejętności prowadzenia samochodu z automatyczną skrzynią biegów. Palenie papierosów – nawet na zewnątrz nie jest akceptowane przez podopiecznego.

Zastępstwo na ok. 30 dni ale jest możliwość bezpośredniego przejechania na następne miejsce pracy lub podjęcie nowej oferty pracy po odpoczynku w Polsce. Zachęcamy – letnie wyjazdy premiujemy dodatkowym wynagrodzeniem!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7074.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork